wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Dramatyczny poranek w pow. hrubieszowskim. Byk wpadł do szamba!

spot_img

W minioną niedzielę, około godziny 7.10 rano, doszło do niebezpiecznego zdarzenia w miejscowości Odletajka, leżącej w powiecie hrubieszowskim. KP PSP w Hrubieszowie otrzymała zgłoszenie o byku, który wpadł do szamba na jednej z posesji.

Zawalił się strop budynku inwentarskiego

“Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej zastano żywego byka, pod którym zawalił się strop. Zwierzę znajdowało się w szambie pod budynkiem inwentarskim. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na powiększeniu otworu przy użyciu młota udarowego i wyciągnięciu zwierzęcia na zewnątrz obory używając do tego ciągnika rolniczego i tura” – przekazał. st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Jak informuje portal lublin122, w działaniach udział wzięli strażacy z JRG Hrubieszów oraz OSP Teratyn. Akcja ratownicza zajęła im ponad 1,5 godziny, a przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zawalenie się stropu w budynku inwentarskim.

źródło: lublin112.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
7 miesięcy temu

Kobieta która jest właścicielką byka powinna trafić do więzienia na 25 lat za narażenie zwierzęcia na utratę zdrowia i/lub życia.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x