czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Na Kaszubach w niedzielę pojawi się silna śnieżyca [POGODA]

spot_img

Do północy dużo pogodnego nieba od wschodniej Wielkopolski po Kujawy, Mazury i Warmię i tu temperatura spadnie do -4/-2 stopni. W pasie od Małopolski po zachód i północ Łódzkiego około -2/0 stopni. Nad resztą kraju około 0/+2 stopni. Po północy pogodne niebo ograniczy się do Warmii i Mazur i tu nad ranem do -6/-3 stopni. Nad resztą kraju pochmurno i około 0/+1 stopnia a na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem +3 stopnie.

Nad ranem na zachodzie zacznie padać. Od Wrocławia po Gorzów deszcz zaś na Pomorzu Zachodnim śnieg, który po południu ogarnie całe Kaszuby, Kujawy, północ Łódzkiego, Mazowsze. Na zachodzie po deszczu opady ustaną i przed zachodem słońca można na Dolnym Śląsku liczyć na przejaśnienia. Wieczorem rozpada się na wschodzie- głównie śnieg zaś w centrum śnieg przejdzie w deszcz.

Na Kaszubach i Warmii oraz północy Mazowsza do wieczora przybędzie od 3 do 12 cm śniegu- najwięcej na Kaszubach. We wtorek na północnym wschodzie delikatny mróz cały dzień zaś nad resztą kraju plus a na południu i zachodzie duży plus na poziomie 6-10 stopni.

W środę ochłodzenie i mróz całodobowy niemal w całym kraju. Lokalnie delikatnie krajobraz się zabieli. W czwartek ocieplenie a z czwartku na piątek silne wichury. Po przejściu niżu z piątku na sobotę zacznie płynąć arktyczna masa powietrza. Jest szansa na kilka dni w całym kraju na całodobowy mróz. Jeśli prognozy z dzisiaj się sprawdzą to nocami punktowo po raz pierwszy pojawiłby się mróz dwucyfrowy.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x