niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Czy drony zagrożą umowie o bezpiecznym korytarzu zbożowym?

spot_img

Rosja poinformowała w środę na zamkniętym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, że dokona ponownej oceny współpracy z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, jeśli wyśle on ekspertów na Ukrainę, aby ci zbadali szczątki dronów używanych przez Rosję do niszczenia celów w całej Ukrainie. Według Ukraińców i krajów zachodnich drony kamikaze zostały wyprodukowane i zakupione w Iranie, co łamie rezolucję ONZ z 2015 roku zatwierdzającą porozumienie nuklearne z Iranem.

Zarówno Rosja, jaki i Iran zaprzeczają używania irańskich dronów na Ukrainie i jednocześnie oba kraje protestują przeciwko zaangażowaniu się ekspertów ONZ w badanie zestrzelonych maszyn.

Groźby Rosji płyną w czasie, gdy urzędnicy ONZ negocjują z Rosją przedłużenie, a nawet rozszerzenie umowy o bezpiecznym korytarzu zbożowym z 22 lipca, która wznowiła eksport zboża i nawozów z Ukrainy przez port na Morzu Czarnym. Umowa wygaśnie w listopadzie, jeśli porozumienie nie zostanie wynegocjowane. Warto przypomnieć, że ważną stroną (mocno zmotywowaną) negocjacji jest również Turcja, a Rosji bardzo zależy na ułatwieniach w eksporcie własnych zbóż po rekordowych zbiorach.

Andrzej Bąk
Źródło: gazette.com

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x