czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

W rejonie Kielc piątkowy poranek przyniesie mróz do nawet -3 stopni Celsjusza [POGODA]

spot_img

Przed nami dynamiczne zmiany. Fala zimnego i suchego powietrza w nocy przemieści się na wschód Polski- będzie tu również słaby wiatr bądź zupełnie bezwietrznie. Od Warmii po Mazowsze- zwłaszcza wschodnie, Lubelskie, Świętokrzyskie, północ Małopolski i Podkarpacia pojawi się mróz do -1 stopnia. Najzimniej od Opatowa po Jędrzejów, Kielce, Ostrowiec- tu lokalnie -4/-3 stopnie na wysokości dwóch metrów. Na zachodzie się zachmurzy i lokalnie pokropi- tu około 5-6 stopni na plusie. W centrum i na północy do północy około +1/+2 stopni, zaś nad ranem wzrost zachmurzenia i ocieplenie do 3-5 stopni na plusie.

W ciągu dnia w całym kraju dużo chmur, ale opady na zachodzie Polski pojawią się dopiero wieczorem i nocą oraz w sobotę przejdą przez całą północną, wschodnią i środkową Polskę w ilości do 1-6 mm.

Wiatr na wschodzie powieje słabo. Na zachodzie, północy i w centrum umiarkowanie z południa do 35 km/h. Na południu wiatr umiarkowany do 45 km/h zaś na południu Dolnego Śląska, Podkarpacia i Małopolski oraz na wschód od Opola powieje wiatr halny do 75 km/h. W rejonie wiatru halnego może być cieplej do 16-17 stopni na plusie.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x