czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Agrochem Puławy opublikował wcześniej nowy cennik. Cena saletry powala

spot_img

Zawirowań na rynku nawozów ciąg dalszy. Agrochem Puławy opublikował nowy cennik wcześniej niż zapowiadano, ale tylko dotyczący cen nawozów azotowych. Ile teraz trzeba zapłacić za tonę saletry? Nie uwierzycie…

Mniej niż Anwil, a i tak strasznie drogo

8 marca do internetu trafił cennik Anwil, w którym cena saletry wynosiła 6100 zł za tonę! Dziś na stronie Agrochem Puławy, ku zdziwieniu pojawił się cennik z nowymi stawkami nawozów azotowych. Przypomnijmy, że 3 marca oficjalny dystrybutor Grupy Azoty zamieścił na stronie zestawienie cen, ale wyłącznie nawozów wieloskładnikowych. Chwile po tym oferta zniknęła i zastąpił ja następujący komunikat: 

“Uprzejmie informujemy, że cenniki umieszczone zostaną na stronie w terminie 11-14.03.2022. Do tego czasu zapraszamy do kontaktu z działem Telesprzedaż, który udzieli Państwu odpowiedzi na temat aktualnych cen nawozów.”

Od dziś wchodząc na stronę widzimy natomiast taką informację:

 „Uprzejmie informujemy, że cennik nawozów wieloskładnikowych opublikowany zostanie do 14.03.2022. Do tego czasu zapraszamy do kontaktu z działem Telesprzedaż, który udzieli Państwu odpowiedzi na temat aktualnych cen nawozów.”

Saletra po 4400 zł za tonę! 

Nowy cennik to kolejne podwyżki. W obowiązującym zestawieniu PULAN (saletra amonowa 34,4%) kosztuje 4435 zł/t – o 1630 zł więcej niż miesiąc temu. Cena PULAN MACRO 32N wynosi  4465 zł/t, również jest to o 1630 zł więcej. Z kolei PULREA+ INu  podrożała o 2080 zł! Jej cena wynosi teraz 5600 za tonę. Horrendalnie wysoką podwyżkę w wysokości 1630 zł zaliczył też ZAKsan. Za tonę składnika trzeba zapłacić 4465 zł. 

Spółka informuje, że ceny podane na stronie mają obowiązywać od 9 marca do odwołania lub wyczerpania zapasów. Firma zaznacza, że zestawienie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej, a podane ceny to stawki całosamochodowe (24 tony).

źródło: Agrochem Puławy
Zdj:pixabay

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x