niedziela, 1 października, 2023

Będzie wietrznie i bardzo ciepło [POGODA]

spot_imgspot_img

Przed nami bardziej wietrzna doba

W nocy silniejszy wiatr fenowy będzie odczuwalny na południu, zachodzie, północy i w centrum kraju. Na północy Kaszub i Przedgórzu Sudeckim powieje do 40-65 km/h. Na pozostałym obszarze 20-40 km/h. Na wschodzie niemal bezwietrznie.

Temperatura nad ranem spadnie do około -2/+2 stopni na wschodzie, +2/+5 stopni w centrum, +1/+8 stopni na południu- w zastoiskach najzimniej, na wyniesieniach najcieplej. Na zachodzie kraju około +5/6 stopni. Najcieplej na Kaszubach i wybrzeżu okalającym Kaszuby, gdzie będzie +7/+9 stopni, oraz na Przedgórzu Sudeckim- tutaj miejscami w nocy nie będzie mniej niż +8/+13 stopni.

W ciągu dnia temperatura bardzo szybko piąć się będzie do góry.

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

Najchłodniej na wybrzeżu- bryza ostudzi powietrze do 12-16 stopni. Na wschodzie i północy kraju około 17-19 stopni. W centrum 19-20 stopni. Na zachodzie i południu 20-22 stopnie powyżej zera. Temperatura gleby w warstwie 5 cm wzrośnie do około 25 stopni.

Wiatr pozostanie umiarkowany w porywach do 30-55 km/h- nieco silniejszy na pogórzu- do 65 km/h.

Niebo przez całą dobę pozostanie błękitne na wschodzie, południu i w centrum kraju. Trochę cirrusów pojawi się w ciągu dnia na zachodzie i północy.

Łukasz Sieligowski

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników