sobota, 24 lutego, 2024

51 zł za tonę pszenicy z Ukrainy! Kołodziejczak ujawnia szokujące dane

spot_img

W niedzielę premier Donald Tusk zainaugurował kampanię przed samorządowymi wyborami w Morągu, ale to, co naprawdę przyciągnęło uwagę, to kontrowersyjny import ukraińskiego zboża do Polski. Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak zaskoczył wszystkich, zapowiadając, że lista firm zaangażowanych w ten proceder zostanie wkrótce ujawniona.

Lista firm importujących zboże z Ukrainy jest już gotowa 

W trakcie spotkania przedwyborczego, Tusk podkreślił, że Kołodziejczak dysponuje kompletną listą firm, które importowały ukraińskie zboże do Polski. – 

Lista jest już gotowa, w ciągu tego tygodnia będziemy się konsultować z ekspertami prawnymi, aby możliwe było jej upublicznienie. Każdy obywatel powinien zobaczyć, kto czerpał zyski w czasie, gdy nasi rodzimi rolnicy borykali się z trudnościami. Nie mam żadnych oporów, aby ta lista była dostępna publicznie” – stwierdził wiceminister Kołodziejczak.

Najtańsza przywożona w zeszłym roku z Ukrainy pszenica kosztowała 51 zł za tonę

Informacje dotyczące importu z Ukrainy okazały się bardziej szokujące niż się spodziewaliśmy.

“Mamy dokładną listę, która pokazuje, o której godzinie i ile transportów wjechało do Polski Szokujące informację, to jest ponad 6 mld złotych, które wyjechały na Ukrainę, a powinny zostać w Polsce. To jest 330 tys. ton technicznego zboża, rzepaku, kukurydzy, które zostały wprowadzone na nasz rynek i najprawdopodobniej zjedzone” – kontynuował.

“Najtańsza przywożona w zeszłym roku z Ukrainy pszenica kosztowała 51 zł za tonę, 20 razy poniżej progu opłacalności uprawy w Polsce” – podkreślił wiceminister. 

źródło: WP Wiadomosci

spot_img

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
11 dni temu

Nie powinno byc takiej listy. Za to że jest odpowiadają rzady POPiS

Robert
Robert
11 dni temu

Niech sie lepiej zajmie świetowaniem banderowskiego ludobójstwa

Krzysztof
Krzysztof
7 dni temu

To niczego nie zmieni, zboże nadal będzie zalewać Polskę dlatego że to nie jest zboże ukraińskie tylko zachodnich holdingów , a to oni rozdają tu karty.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

3
0
Would love your thoughts, please comment.x