wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

51 zł za tonę pszenicy z Ukrainy! Kołodziejczak ujawnia szokujące dane

spot_img

W niedzielę premier Donald Tusk zainaugurował kampanię przed samorządowymi wyborami w Morągu, ale to, co naprawdę przyciągnęło uwagę, to kontrowersyjny import ukraińskiego zboża do Polski. Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak zaskoczył wszystkich, zapowiadając, że lista firm zaangażowanych w ten proceder zostanie wkrótce ujawniona.

Lista firm importujących zboże z Ukrainy jest już gotowa 

W trakcie spotkania przedwyborczego, Tusk podkreślił, że Kołodziejczak dysponuje kompletną listą firm, które importowały ukraińskie zboże do Polski. – 

Lista jest już gotowa, w ciągu tego tygodnia będziemy się konsultować z ekspertami prawnymi, aby możliwe było jej upublicznienie. Każdy obywatel powinien zobaczyć, kto czerpał zyski w czasie, gdy nasi rodzimi rolnicy borykali się z trudnościami. Nie mam żadnych oporów, aby ta lista była dostępna publicznie” – stwierdził wiceminister Kołodziejczak.

Najtańsza przywożona w zeszłym roku z Ukrainy pszenica kosztowała 51 zł za tonę

Informacje dotyczące importu z Ukrainy okazały się bardziej szokujące niż się spodziewaliśmy.

“Mamy dokładną listę, która pokazuje, o której godzinie i ile transportów wjechało do Polski Szokujące informację, to jest ponad 6 mld złotych, które wyjechały na Ukrainę, a powinny zostać w Polsce. To jest 330 tys. ton technicznego zboża, rzepaku, kukurydzy, które zostały wprowadzone na nasz rynek i najprawdopodobniej zjedzone” – kontynuował.

“Najtańsza przywożona w zeszłym roku z Ukrainy pszenica kosztowała 51 zł za tonę, 20 razy poniżej progu opłacalności uprawy w Polsce” – podkreślił wiceminister. 

źródło: WP Wiadomosci

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
5 miesięcy temu

Nie powinno byc takiej listy. Za to że jest odpowiadają rzady POPiS

Robert
Robert
5 miesięcy temu

Niech sie lepiej zajmie świetowaniem banderowskiego ludobójstwa

Krzysztof
Krzysztof
5 miesięcy temu

To niczego nie zmieni, zboże nadal będzie zalewać Polskę dlatego że to nie jest zboże ukraińskie tylko zachodnich holdingów , a to oni rozdają tu karty.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

3
0
Would love your thoughts, please comment.x