sobota, 6 marca, 2021

Sektor drobiarski w końcu wychodzi z dołka?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Uwaga, uwaga! W skupach drobiu nareszcie widać znaczne podwyżki. To dobre wieści, szczególnie, że produkcja od wielu miesięcy stoi na pograniczu opłacalności. Czy to oznacza, że sektor drobiarski w końcu wychodzi z dołka? Widoczne podwyżki wynikają z niewielkiej podaży na wolnym rynku i nie gwarantują powrotu do cen sprzed pandemii. Dodatkowo wiele zagranicznych rynków zamkniętych jest na skutek szalejącej grypy ptaków przez co ciężko prognozować sytuację w najbliższych tygodniach. Jesteśmy jednak nadziei, że pojedyncze ożywienie będzie początkiem odrodzenia się branży w nowym 2021 r.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach  03.01 – 10.01.2021 r na rynku krajowym odnotowano duży wzrost cen z wyjątkami.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 03.01 – 10.01.2021r tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,84 zł/kg, aż o 12,6% drożej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków także wzrosła niższym niż ostatnio i wyniosła 10,45 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera także utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,19 zł/netto. Była to cena o 10 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki utrzymały poziom cen wyższy od zeszłego raportu. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,34 zł/netto.

Ceny w skupie indyków poszybowały w dół. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,21 zł/kg wobec 4,23 zł/kg tydzień wcześniej. W przypadku indyczków cena spadła do poziomu 4,08 zł/kg, o 7 gr mniej w stosunk do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,590SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły