środa, 24 lipca, 2024
spot_img

DOSZCZĘTNIE ZMROŻONY RZEPAK! Fatalne skutki przymrozków [ZDJĘCIA]

spot_img

Mamy wyjątkowo ciężki początek sezonu. Najsilniejsze przymrozki od wielu lat wyrządziły ogromne szkody w rolnictwie zwłaszcza na południu i zachodzie Polski. Tam, kwiatostany i pędy rzepaku zostały całkowicie zamrożone. Niestety skutki mrozów odczuwalne są także w innych uprawach.

Bezlitosne skutki przymrozków. Sadownicy i rolnicy załamują ręce

Pole zmrożonego rzepaku. Sople lodu na kwiatostanach jabłoni. Przemrożone pędy winorośli. To obraz bezlitosnych przymrozków jakie odwiedziły w ostatnich dniach Polskę, po fali ciepła. Przyroda ożywiła się, tylko po to, by szybko zostać przytłoczona zimnem. 

Na termometrach zanotowano nawet 7 stopni Celsjusza poniżej zera. Przy gruncie temperatura spadła lokalnie do -10 stopni Celsjusza.

Przy tak niskich temperaturach wszelkie starania sadowników i rolników nie zdały egzaminu. Mróz okazał się zbyt silny.

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klemens
Klemens
2 miesięcy temu

Teraz rząd powinien chronić i pomoc naszym a nie martwić się upadlina . Zablokować granicę aż dziw że na upadlinie nie wymroziłl

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x