sobota, 6 marca, 2021

Pijany traktorzysta jechał całą szerokością drogi

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Policyjny patrol z Rucianego- Nidy zauważył jadący ulicami miasta ciągnik rolniczy. Pojazd ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy, gdyż jechał całą szerokością drogi. Okazało się, że ciągnikiem kierował 46-latek, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania takim pojazdem. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 

Jechał cała szerokością drogi

Takie konsekwencje grożą 46-letniemu mieszkańcowi Rucianego-Nidy, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Kubot. Traktorzysta jechał ulicami miasta. Zwrócił na siebie uwagę policyjnego patrolu jadąc całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali ciągnik do kontroli drogowej.

Nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest nietrzeźwy, bo wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny potwierdziły przypuszczenia policjantów. Okazało się bowiem, że 46-latek ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący przyznał się policjantom, że tego dnia spożywał alkohol.

 

Nie tylko alkohol

Wykonując dalsze czynności z udziałem nietrzeźwego traktorzysty funkcjonariusze ustalili, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. W tej sytuacji pojazd został przekazany dla wskazanej osoby mającej stosowne uprawnienia.

Mieszkaniec Rucianego- Nidy za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

źródło: pisz.policja.gov.pl
fot. KGP Wrocław
-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły