piątek, 26 lutego, 2021

Wielkopolska: byki wpadły do szamba

-REKLAMA-
-REKLAMA-

We wtorek 3 grudnia 2019 r. tuż po godz. 2.00 w nocy, mieszkaniec Łagiewnik (gmina Sompolno, woj. wielkopolskie) powiadomił obsługę Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie o dwóch bykach znajdujących się w szambie.

Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce, właściciel posesji powiadomił interweniujących strażaków o tym, że około godz. 17.00 doszło do zarwania ruszt nośnych w budynku inwentarskim, w którym hodowane jest bydło. W wyniku tego zdarzenia do szamba znajdującego się pod całą powierzchnią obory wpadły dwa byki. Każde ze zwierząt waży   ponad 600 kg. Właściciel gospodarstwa i jego pracownik podjęli wstępną interwencję. Udało mi się wydobyć jednego byka. Natomiast drugie zwierzę przesunęło się do dalszej części szamba, co uniemożliwiało jego uwolnienie.

W rezultacie dwaj strażacy ratownicy wyposażeni w ochronne ubrania do pracy w wodzie i specjalistyczny sprzęt do ochrony dróg oddechowych, weszli do zbiornika i przy użyciu lin wyprowadzili byka na zewnątrz.

W zdarzeniu uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Sompolno i Racięcice.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: www.konin.psp.wlkp.pl
Foto: fb.ospsompolno

Dziki wtargnęły do jednego z poznańskich ogródków przedszkolnych

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,185FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły