czwartek, 4 marca, 2021

ASF nie odpuszcza

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu kolejno 20 i 21 ogniska ASF w Polsce w 2019 roku.

Ogniska stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 16 i 17 lipca 2019 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach:

20. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3347 świń, położonym w gminie Cegłów, w powiecie mińskim, w województwie mazowieckim.

21. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 338 świń, położonym w gminie Niemce, w powiecie lubelskim, w województwie lubelskim.

Obydwa gospodarstwa położone są na obszarze objętym ograniczeniami. Obecnie wdrożone zostały w tych gospodarstwach procedury związane z likwidacją choroby.

źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,430SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły