wtorek, 20 lutego, 2024

Deutz-Fahr poszerza gamę modeli oferowanych w limitowanej wersji wyposażenia WARRIOR

spot_img

Seria 6 w wersji WARRIOR

Marka Deutz-Fahr poszerza gamę modeli oferowanych w limitowanej wersji wyposażenia WARRIOR. W pierwszym etapie specjalna wersja dostępna była w modelu Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV Warrior. Teraz w tej wersji wyposażenia dostępne są wszystkie modele Serii 6 (6155 – 6165 – 6175 – 6185 – 6205 – 6215) we wszystkich oferowanych napędach (Powershift – RCshift – TTV).

Deutz Tier 5 / Euro 5

Marka Deutz-Fahr prezentuje wersję limitowaną modeli Agrotron Serii 6 Warrior. Zostały one wyposażone w silniki spełniające wymogi normy emisji spalin Tier 5 / Euro 5. Deutz-Fahr Agrotron  Serii 6 w wersji Warrior to maszyny niezwykle nowoczesne, oferujące rozwiązania gwarantujące uzyskanie najlepszych parametrów użytkowych, najwyższej wydajności i jakości wykonywanych prac polowych. Jednocześnie, nowa Seria 6 zapewnia doskonałe własności trakcyjne w przejazdach transportowych po drogach publicznych.

Skrzynia biegów w wersji Powershift i RCshift

Seria 6 w wersji z napędem Powershift i RCshift została wyposażona w przekładnię ZF TPT. Jest to skrzynia z 5 biegami oraz 6 półbiegami Powershift pod obciążeniem, która bez reduktora oferuje 30+15 a z reduktorem 54+27 przełożeń. W modelach Powershift operator zmienia biegi dźwignią a półbiegi przyciskami. W Rcshifcie nie ma dźwigni zmiany biegów, przełożenia zmieniane są za pomocą joysticka. RCshift oferuje także tryb półautomatyczny (ciągnik sam zmienia półbiegi Powershift) oraz dwa tryby automatyczne (ciągnik zmienia sam biegi i półbiegi).

Skrzynia biegów w wersji TTV

Modele Agrotron 6155-6215 TTV Warrior wyposażono w bezstopniową skrzynię biegów ZF Eccom (6155TTV – 6185TTV) lub S-Matic (6205TTV i 6215TTV) w wersji standardowej lub HD – Heavy Duty, która doskonale sprawdza się w pracach polowych. Skrzynia posiada cztery przekładnie planetarne i pakiet hydrostatyczny. Tylko do 40% mocy przenoszona jest na koła poprzez hydrostat. ZF oferuje wysoką sprawność, zwłaszcza w prędkościach prac polowych. Układ napędowy oferuje możliwość pracy w trybach: manualnym, automatycznym i WOM. Tryby wybierane są przy użyciu przycisku na podłokietniku w kabinie ciągnika.

Oś przednia z układem amortyzacji

Agrotron w wersji Warrior dostępny jest z osią przednią o całkowicie nowej konstrukcji, produkowaną w zależności od modelu przez firmy Carraro lub Dana. Amortyzacja osi działa adaptacyjnie do prędkości jazdy, siły hamowania i warunków terenowych i zmienia sposób działania i twardość zawieszenia. Dodatkowo ciągnik posiada system Anti-Dive zapobiegający nurkowaniu przodu w trakcie hamowania. Układ posiada możliwość rozłączenia amortyzacji. Po uruchomieniu napędu na cztery koła układ amortyzacji nadal działa w pełnym zakresie iż pełną skutecznością.

Układ hydrauliczny

W zależności od wersji napędu – modele Serii 6 oferują pompy o różnych wydajnościach. W napędzie Powershift oraz RCshift z hydrauliką sterowaną dźwigniami standard wyposażenia stanowi pompa o stałej wydajności 84 l/min, jako opcja oferowana jest pompa o zmiennej wydajności Load-Sensing 120 l/min. W RCshift z hydrauliką sterowaną elektronicznie oraz w TTV standard to pompa LS 120 l/min. Wszystkie te modele można wyposażyć w pompę Load-Sensing o wydajności 160 l/min. Operator za pomocą dźwigni może sterować maksymalnie 4 obwodami, przy sterowaniu elektronicznym operator może sterować maksymalnie 5 obwodami. Modele Serii 6 mogą być wyposażone w pakiety Comfort z maksymalnie 2 obwodami montowanymi przy przednim podnośniku.

Podnośniki

Nowe modele Serii 6 oferują udźwig 9200kg (modele 6155-6185) oraz 10000kg (modele 6205-6215). Podnośnik tylny sterowany jest pokrętłami i przyciskami. Podnośnik przedni ma udźwig 4110kg (modele 6155-6175) oraz 5480kg (modele 6185-6215). Zależnie od wyposażenia modele Serii 6 mogą być wyposażone w elektroniczny podnośnik przedni z kontrolą pozycji ramion. Wszystkie przyrządy sterownicze zostały czytelnie oznaczone co ułatwia obsługę i zwiększa precyzję sterowania. Przyciski do sterowania podnośnikiem tylnym umieszczono także na błotnikach tylnych kabiny. Panel na błotnikach może być także opcjonalnie podświetlany co dodatkowo podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania ciągnika w nocy.

Kabina MaxiVision

Modele Serii 6 WARRIOR zostały wyposażone w kabinę MaxiVision. Kabina wyznacza standardy w zakresie komfortu i ergonomii użytkowania. Logicznie rozmieszczone przyrządy sterownicze są łatwe w identyfikacji. Nowy panel zegarów z wyświetlaczem InfoCenterPro dostarcza informacje na temat parametrów ciągnika. Kabina na sześciu słupkach oferuje doskonałą widoczność w każdym kierunku dzięki ogromnej powierzchni szyb. Operator ma do dyspozycji komfortowy fotel amortyzowany pneumatycznie. W kabinie zamontowano także duży, miękki fotel dla pasażera. Pod nim znajduje się duży, chłodzony schowek na napoje. Wyposażenie opcjonalne ciągnika stanowi iMonitor drugiej generacji z 8 lub 12 calowym ekranem dotykowym. iMonitor jest centrum sterowania wszystkimi funkcjami ciągnika, dodatkowo obsługuje maszyny poprzez standard ISOBUS, służy także do obsługi systemów rolnictwa precyzyjnego Agrosky. Kabina MaxiVision dostępna jest obecnie z trzema wersjami dachu – z zieloną nieprzezroczystą pokrywą, z szyberdachem szklanym lub z plastikowym wzmocnionym oknem dachowym i strukturą FOPS.

Wersja limitowana WARRIOR to specjalny pakiet wyposażenia. Poniżej przedstawiamy pakiet wyposażenia standardowego oraz dostępne opcje.

___________________________________________

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne  modeli Serii 6 w wersji WARRIOR:
– Standardowy kolor Deutz-Fahr zielony
– Specjalny kolor wersji Warrior czarny

Pakiet standardowego wyposażenia WARRIOR obejmuje:
– Chromowana osłona rury wydechowej
– Xenonowa lampa ostrzegawcza (kogut)
– Fotel – Max Comfort Evolution Active DDS XXL
– Radioodbiornik z USB
– Specjalna mata podłogowa

Opcjonalnie, model WARRIOR może być wyposażony w specjalny pakiet oświetlenia LED Plus z lampami LED pod dachem kabiny z przodu i z tyłu, na słupkach i w masce silnika.

Chromowana osłona rury wydechowej

Doskonały design, wyjątkowa stylistyka. Chromowana rura wydechowa doskonale współgra z wyjątkowym lakierem limitowanej edycji WARRIOR.

Xenonowa lampa ostrzegawcza

Najwyższe bezpieczeństwo użytkowania ciągnika w każdych warunkach.

Max Comfort Evolution Active DDS XXL

Komfortowy fotel operatora, amortyzowany pneumatycznie, automatyczna regulacja wysokości do wagi operatora, regulowane oparcie i siedzisko, szerokie siedzisko, nowy podłokietnik modelu TTV. Poszycie fotela to połączenie skóry ekologicznej z materiałem. Fotel posiada system DDS – dynamicznej amortyzacji drgań.

Radio z USB

Radioodbiornik montowany fabrycznie z wyjściem USB. Radio posiada gniazdo USB, dzięki temu operator może odtwarzać pliki muzyczne z zewnętrznych nośników pamięci.

Specjalna mata podłogowa

Dodatkowy element wyposażenia wnętrza kabiny modeli Serii 6 w limitowanej wersji wyposażenia WARRIOR. Mata w kolorze czarnym doskonale podkreśla wyjątkowość limitowanej edycji.

źródło/fot. mat. prasowe Deutz-Fahr

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników