poniedziałek, 26 lutego, 2024

Zmiana prezesa Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych!

spot_img

W czwartek, 27 kwietnia podczas zebrania Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMIUR) w drodze głosowania został wybrany nowy prezes Izby. Po 24 latach urzędowania Józefa Dworakowskiego, funkcje prezesa przejmuje Wojciech Bury.

PIGMIUR z nowym prezesem! Zmiana po 24 latach

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zrzesza 152 firm branżowych, które podzielone są na członków zwyczajnych, nadzwyczajnych i standardowych. Są to wszyscy najwięksi krajowi producenci i dystrybutorzy maszyn oraz przedstawicielstwa światowych marek maszyn i urządzeń rolniczych.

PIGMIUR została założona w 1999 roku w Toruniu pod nazwą Polskiej Izby Gospodarczej Importerów Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w tym samym roku zrzeszenie zorganizowało pierwszą edycję wystawy AGRO SHOW, która przez 24 lata urosła do rangi największej tego typu imprezy w Europie.

Przez prawie ćwierć wieku działalności Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych stała się organizatorem najważniejszych wystaw i targów maszyn rolniczych, które na stałe wpisały się do kalendarza imprez rolniczych w naszym kraju. Poza największą wystawą, jaką jest Agro Show organizowane co roku w Bednarach, Izba odpowiada za organizację Mazurskiego Agro Show w Ostródzie oraz wystawy Zielone Agro Show na lotnisku w Ułężu.

Józef Dworakowski przestaje być prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Józef Dworakowski, właściciel firmy maszynowej Agromix, która ma swoją siedzibę w Rojęczynie k. Leszna, był prezesem Izby przez ostatnie 5 kat. Wcześniej prezesem była Aleksandra Gralik, a Dworakowski był wiceprezesem.

Józef Dworakowski po 24 latach przestaje być prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Firma powstała w 1989 roku i zajmuje się sprzedażą nowych maszyn rolniczych wiodących producentów. Od 1990 roku są sprzedawane maszyny firmy Amazone, a od 1991 Krone, z kolei od 1996 roku sprzedaje także opryskiwacze Tecnoma. W 1997 roku działalność firmy została rozszerzona o świadczenie usług rolniczych.

Wojciech Bury nowym prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Po 24 latach pełnienia funkcji prezesa Izby następuje zmiana. Fotel prezesa obejmuje Wojciech Bury – rolnik, konstruktor maszyn rolniczych i właściciel fabryki Bury Maszyny Rolnicze.

Firma Bury Maszyny Rolnicze zajmuje się produkcją opryskiwaczy rolniczych i sadowniczych oraz sprzętu uprawowego. Poza tym pan Wojciech jest kolekcjonerem starych motocykli, aut i ciągników rolniczych. W kolekcji znajdują się prawdziwe perełki polskiej motoryzacji i ciągników prototypowej „serii U”, która nigdy nie weszła do produkcji seryjnej.

Wojciech Bury, właściciel fabryki Bury Maszyny Rolnicze zostaje nowym prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych
spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x