środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Zimny prysznic dla branży. W skali roku rejestracja przyczep spadła o 17,5%!

spot_img

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w styczniu wg danych z CEPiK zarejestrowano 414 szt. nowych przyczep rolniczych. Taki wynik oznacza najmniejszą liczbę rejestracji w ciągu ostatnich dwóch lat. W 2022 roku zarejestrowano 546 szt., rok temu 502 szt. nowych przyczep. W stosunku do zeszłego roku odnotowano spadek o 88 szt. co daje wynik gorszy o 17,5%.

Pierwsze miejsce dla marki Pronar

Na pierwszym miejscu jest marka Pronar. W sumie zarejestrowano 112 szt. nowych przyczep z Narwi.  Jest to aż o 91 szt. mniej niż rok wcześniej, co daje spadek o 44,8%. Udział rynkowy tego producenta spadł z poziomu 40,4% w styczniu 2023 roku do 27,1% w styczniu br.

Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach. W sumie zarejestrowano z 54 przyczep z Sokółki, co daje udział rynkowy na poziomie 13%.

Na trzecim miejscu jest marka Metaltech. Producent z Mirosławca notuje 9,2% udziałów rynkowych i 38 szt. zarejestrowanych przyczep. 

Najwięcej przyczep zarejestrowano w woj. mazowieckim

Regionem, gdzie zarejestrowano najwięcej nowych przyczep jest woj. mazowieckie. Pracuje tam 59 nowych środków transportu. Na drugim miejscu jest woj. lubelskie, gdzie trafiło 56 szt. nowych przyczep. Natomiast na trzecim miejscu jest woj. wielkopolskie. Zarejestrowano tam 39 szt. przyczep rolniczych. kg

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x