niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Zbiory słonecznika zakończyły się tragedią. Mężczyzna stracił nogę

spot_img

W Polnicy w województwie pomorskim, doszło do poważnego wypadku podczas zbioru słonecznika. 43-letni operator kombajnu doznał ciężkiego urazu, tracąc jedną z nóg. Według doniesień policji, incydent miał miejsce w trakcie próby usunięcia zgromadzonych słoneczników z maszyny, co spowodowało wciągnięcie nogi operatora w działający mechanizm.

Zbiory słonecznika zakończyły się tragedią. Mężczyzna stracił noge

Pomimo podjętych wysiłków nogi nie udało się jednak uratować

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, maszyna została dezaktywowana przez innego pracownika, który kierował ciągnikiem rolniczym. Następnie na miejsce zdarzenia zostali wezwani ratownicy medyczni i strażacy, którzy, wykorzystując specjalistyczny sprzęt, przeprowadzili operację wydostania mężczyzny z obszaru, w którym znajdowały się elementy tnące maszyny.

Zbiory słonecznika zakończyły się tragedią. Mężczyzna stracił noge

43-letni mieszkaniec obszaru powiatu chojnickiego został przetransportowany do szpitala śmigłowcem specjalistycznego zespołu ratowniczego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo podjętych wysiłków nogi nie udało się jednak uratować.

Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków incydentu. W obecnej chwili prowadzą szczegółowe śledztwo w celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Praca w rolnictwie niesie ze sobą między innymi konieczność zachowania szczególnej uwagi, dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek. Życie mamy tylko jedno.

źródło: tvn24; czluchow.policja.gov.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x