poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Pociąg uderzył w stado krów!

spot_img

Nowy tydzień rozpoczął się dramatycznym wypadkiem w województwie wielkopolskim. W poniedziałek, 16 sierpnia przed godziną 8.00 rano na linii kolejowej Poznań – Szczecin, na szlaku Wronki – Miały pociąg zderzył się z krowami. Ruch pociągów został wstrzymany.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Mokrz, przy granicy gminy Wronki Niewłaściwie zabezpieczone stado 8 krów zostało potrącone przez pociąg osobowy relacji Szczecin Główny – Kraków. Niestety wszystkie zwierzęta zginęły.

– Nikt z podróżnych ani załogi pociągu nie ucierpiał. Pasażerowie pociągu zostali zabrani autobusami do stacji Poznań Główny. W wyniku zdarzenia uszkodzona została lokomotywa – poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ruch na linii został wstrzymany. Jego wznowienie nastąpi po przetransportowaniu uszkodzonego składu do stacji Poznań Główny oraz zakończeniu działań przez pracujące na miejscu służby.

– Dla pociągów regionalnych została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa między Miałami a Wronkami. Pociąg relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny pojedzie zmienioną trasą przez Rzepin. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji – wyjaśnia Pietrzykowski.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

źródło:szamotuly.naszemiasto.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x