wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wydajność w parze z wszechstronnością? New Holland Agriculture wprowadza na rynek serię kombajnów CH CROSSOVER HARVESTING

spot_img

New Holland prezentuje nam zupełnie nową koncepcję Crossover Harvesting, którą łączy delikatny proces omłotu przy użyciu podwójnego rotora. Marka New Holland zrewolucjonizowała sposób prowadzenia żniw przed ponad 45 laty. Czy model CH7.70 stanie się wzorcem dla kombajnów o średniej mocy?

Opracowaliśmy model CH7.70 specjalnie z myślą o profesjonalnych rolnikach oraz firmach świadczących usługi, którym potrzebny jest kombajn zapewniający najwyższą wydajność w każdych warunkach oraz niskie koszty eksploatacji maszyny. Nowy model CH7.70 cechują wszystkie zalety doskonałej technologii separacji ziarna Twin Rotor o 45-letniej tradycji oraz najlepszej technologii omłotu: najwyższa w klasie wydajność, wysoka jakość ziarna i słomy, wszechstronność przy zbiorze wielu upraw roślinnych, niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Ta unikatowa koncepcja otwiera erę technologii Crossover Harvesting marki New Holland.- wyjaśnia Lars Skjoldager Sørensen, menadżer ds. maszyn do zbioru.

Wysoka wydajność i niskie koszty eksploatacji to zasługa silnika Cursor 9 o mocy 374 KM z opatentowaną technologią HI-eSCR 2. Dodatkowo spełnia on wymogi normy Stage V.

Wydajność kombajnu idzie w parze z najwyższym poziomem komfortu, który zapewnia kabina Harvest Suite™ Deluxe.

Nowy kombajn Crossover wprowadza do bogatej oferty marki New Holland nowy segment, pozycjonowany pomiędzy konwencjonalnymi kombajnami średniej mocy i flagowymi modelami rotorowymi, dzięki czemu zwiększa możliwości wyboru klientów, wychodząc naprzeciw specjalnym wymogom różnych gospodarstw rolnych. Nowa koncepcja Crossover Harvesting sięga po najlepsze elementy naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie prowadzenia żniw, aby każdy rolnik i usługodawca mógł osiągnąć większą wydajność, efektywność i wszechstronność. – Łączy ona w sobie najlepsze elementy z dwóch światów doskonałe technologie konwencjonalne i podwójnego rotora marki New Holland, aby zapewnić najwyższą w segmencie wydajność-dodaje Lionel Gleyroux.

 

Wyższa wydajność w krótszym czasie

Producent zapewnia, że nowa technologia Crossover pozwala osiągnąć o 25% wyższą wydajność w porównaniu z kombajnami konwencjonalnymi w tej klasie. Dwubębnowa młocarnia, o wzmocnionej, wytrzymałej konstrukcji, wyposażona w największy w segmencie bęben młócący o średnicy 600 mm,  zapewnia doskonałą wydajność omłotu. Ogromny bęben wraz z łatwym w obsłudze segmentowym klepiskiem pozwala osiągnąć najwyższą wszechstronność i szybkie przejście ze zbioru jednej rośliny na drugą w czasie krótszym niż 20 minut.

 

Prędkość roboczą bębna można regulować z kabiny za pomocą trwałej, hydraulicznej przekładni bezstopniowej, co umożliwia operatorowi w prosty sposób idealnie dostosować prędkość do uprawy roślinnej i warunków na danym polu. W systemie omłotu zastosowano renomowany system marki New Holland, Opti-Thresh™, który dostosowuje parametry pracy do stanu uprawy roślinnej i jej dojrzałości poprzez zmianę położenia tylnego segmentu klepiska. Nie są do tego wymagane żadne narzędzia. Odsunięcie górnego segmentu od bębna sprawia, że proces omłotu przebiega delikatniej, co poprawia jakość słomy.

Dodatkowo w kombajnie CH7.70 można stosować zespoły żniwne Varifeed™ o szerokości do 9,15 m. Całkowitą nowością jest wersja o szerokości 8,53 m, która została stworzona specjalnie pod kątem tej serii kombajnów.

O 15% wyższa wydajność czyszczenia

Unikatowy, kaskadowy system czyszczenia ziarna, dzięki wprowadzeniu dodatkowej kaskady pośrodku podsiewacza zwiększa wydajność czyszczenia nawet o 15%. Dolny przenośnik ślimakowy z podwójną spiralą zapewnia szybszy transport ziarna do przenośnika ziarnowego, co przekłada się na dalsze zwiększenie wydajności.

Doskonała jakość ziarna i słomy, wyjątkowa elastyczność przy zbiorze wielu upraw oraz udowodniona niezawodność to cechy nowego modelu marki New Holland. Maszyna ma być dostępna w sprzedaży od marca 2020 r.

Maria Chmal
źródło: https://agriculture.newholland.com/eu/en-uk/GallerySite/Magazine/new-holland-ch/index.html

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników