środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wsparcie w ramach COVID-19 dla rolników – nabór przedłużony!

spot_img

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o przedłużeniu do 7 października br. naboru wniosków o pomoc dla gospodarstw szczególnie dotkniętych COVID-19. Do tego momentu biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będą wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.

Kto może się ubiegać?

Pomoc adresowana jest do rolników i hodowców:bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych. Wsparcie, które finansowane jest z budżetu PROW 2014-2020, ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej, a jego wysokość uzależniono od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Nawet 7 tysięcy euro

Maksymalna kwota pomocy nie może przekroczyć 7 tys. euro. Wykaz kryteriów dotyczących minimalnych wielkości produkcji uprawniających do ubiegania się o wsparcie,  minimalne stawki pomocy a także dokumentacja do wnioskodawców dostępna jest na stronie internetowej ARiMR.


Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x