czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Warsztaty Polowe Chemirol w Michalowie – poletka odmianowe, technologie ochrony i pokazy maszyn

spot_img

4 czerwca 2024 roku, w malowniczym Michalowie, odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla branży rolniczej – Warsztaty Polowe Chemirol. Spotkanie to zgromadziło licznych rolników i specjalistów, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz wymienić doświadczenia w zakresie nowoczesnej agrotechniki.

Chemirol wyznacza kierunki na przyszłość – roboty autonomiczne i rolnictwo węglowe

Podczas warsztatów zaprezentowano poletka pokazowe z różnymi odmianami rzepaku i pszenicy, a także kompleksowe technologie ochrony upraw. Uczestnicy mogli zobaczyć w praktyce, jak mikrobiologia może wspierać zdrowy i silny wzrost roślin. Mimo chwilowych opadów deszczu, pogoda dopisała, a uczestnicy nie kryli zadowolenia. Jak zauważyli niektórzy rolnicy, deszcz jest obecnie na wagę złota, szczególnie po ostatnich tygodniach suszy.

Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu był pokaz robota autonomicznego firmy Unia, przeznaczonego do pielenia i oprysku kukurydzy. Innowacyjne rozwiązania takie jak ten robot wskazują kierunek, w którym zmierza przyszłość rolnictwa. Dodatkowo goście Warsztatów Polowych pierwszy raz w historii tej imprezy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat rolnictwa węglowego.

Do dyspozycji rolników byli przedstawiciele firmy Agreena, którzy mieli okazję podzielić się z rolnikami swoją wiedzą na temat rolnictwa węglowego. Rolnictwo węglowe to koncepcja przechwytywania i magazynowania węgla w glebach rolnych, co przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla i jest odpowiedzią na wyzwania zmian klimatycznych. Natomiast Program Węglowy Agreena to nie tylko korzyści dla środowiska, ale również dla kieszeni rolnika! Daje on bowiem możliwość uzyskania certyfikatów węglowych, które mogą być atrakcyjne zarówno z perspektywy ekologicznej, jak i ekonomicznej.

Współpraca z Chemirol pozwoli polskim rolnikom na łatwiejsze wejście w system rolnictwa węglowego i skorzystanie z nowych możliwości, które oferuje ten ekoschemat. Dzięki temu, rolnicy mogą nie tylko przyczynić się do ochrony środowiska, ale również zwiększyć rentowność swoich gospodarstw. Każdego, kto jest zainteresowany sprawdzeniem, ile można zyskać dzięki certyfikatom węglowym zapraszamy na stronę: https://agreena.com/pl/chemirol/

Pełna technologia ochrony według Chemirolu

Warsztaty Polowe Chemirol były również okazją do porównania efektów nawożenia i ochrony roślin różnymi preparatami. Specjaliści z Chemirol oraz firmy Innvigo podkreślali znaczenie terminowego i trafnego doboru środków, zwłaszcza w obliczu ciepłej jesieni i wczesnej wiosny, które wpłynęły na przyspieszenie faz wzrostu roślin.

Podsumowując, Warsztaty Polowe Chemirol w Michalowie były pełne merytorycznych dyskusji, praktycznych pokazów i cennych wskazówek, które z pewnością przyczynią się do rozwoju efektywnego i zrównoważonego rolnictwa. To wydarzenie stanowiło doskonałą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń, co jest nieocenione w ciągle ewoluującym świecie agrotechnologii.

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x