poniedziałek, 26 lutego, 2024

Chemirol doradzi jak uzyskać certyfikat węglowy i zarobić na kredytach węglowych

spot_img

Rolnictwo regeneracyjne i praktyki dążące do łagodzenia zmian klimatu to jeden z głównych kierunków dynamicznie rozwijającego się rolnictwa w Europie. Certyfikacja węglowa i możliwość zwiększenia rentowności gospodarstw poprzez praktyki związane z regeneracyjnymi metodami uprawy budzą zainteresowanie coraz większej grupy rolników, również w Polsce.

Idąc na przeciw tym gospodarstwom, które chcą wdrożyć założenia rolnictwa węglowego, PUH Chemirol sp. z o. o. i Agreena ApS podpisały porozumienie, które ma na celu wsparcie polskich plantatorów w uzyskaniu certyfikatów węglowych opartych na przyjaznych dla klimatu praktykach rolniczych.

Chemirol i Agreena rozpoczynają współpracę z zakresu certyfikacji węglowej

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz możliwości wiązania CO2 w glebie to ważny kierunek obecnej polityki europejskiej, która nie omija również sektora rolniczego. Od wiosny tego roku polscy rolnicy korzystający z rozwiązań i doradztwa Grupy Kapitałowej „Chemirol” zyskają również dostęp do oferty programu węglowego, światowego lidera w tym zakresie – duńskiej firmy Agreena.

Rolnictwo węglowe polega na wspieraniu praktyk rolniczych, które m.in. zwiększają składowanie węgla
w glebie, magazynują CO2 z atmosfery w roślinach oraz zmniejszają emisję tego gazu.

Każda innowacja ma szanse wdrożenia na gruntach rolnych jedynie w ścisłej współpracy z wiarygodnym partnerem gwarantującym bliskie rolnikowi doradztwo. Dlatego cieszymy się, że nasz program węglowy trafi do szerokiego portfolio usług PUH Chemirol sp. z o. o. – mówi Sebastian Balcerak, lider Agreena ds. rynku środkowoeuropejskiego.

Certyfikaty węglowe – dodatkowy dochód w gospodarstwie?

Zbywalny certyfikat węglowy wydawany w oparciu o międzynarodowo uznane standardy jest dokumentem, który potwierdza wdrożenie praktyk regeneracyjnych. Jest to wyrażona w jednostkach CO2 pula zredukowanych przez rolnika emisji gazów cieplarnianych w uprawie. Ma on również swoją wartość rynkową i w przeliczeniu na hektar pozwala rolnikom – w zależności od tempa konwersji – osiągnąć dodatkowe dochody rzędu 65 EUR/ha.

Uzyskaniu certyfikacji i otrzymaniu płatności służy właśnie prosta w obsłudze platforma www.agreena.com, w której polscy rolnicy mogą wybrać jako swojego doradcę PUH Chemirol.

Chemirol doradzi jak zarobić na rolnictwie węglowym

PUH Chemirol sp. z o. o. oferuje wyłącznie bezpieczne i sprawdzone rozwiązania, dlatego program węglowy oparty na uznanych, światowych metodach certyfikacji, obecny w kilkunastu państwach europejskich trafia do naszego portfolio. Zapraszamy wszystkich współpracujących z nami rolników do kontaktu z Doradcami Klienta Chemirolu ws. wdrożenia w ich gospodarstwach programu węglowego Agreena – dodaje Marek Dereziński Doradca Zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Rolnictwo węglowe ma pomóc w osiągnięciu neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Otrzymując certyfikat węglowy rolnik osiąga nie tylko na korzyści środowiskowe, ale również wymierne korzyści finansowe.

spot_img
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x