wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Walka o węgiel PGG. 26 tys. ton starczyło na 6 godzin

spot_img

Polacy mierzą się z ogromnymi trudnościami w zakupie węgla, dotyczy to niebotycznie wysokiej ceny jak i samej dostępności surowca. We wtorek, w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ponad 103. tys klientów w szczytowym momencie próbowało kupić węgiel. Do sprzedaży skierowano ok. 25 tys., które starczyło na jedynie sześć godzin. Jak wynika z danych górniczej spółki zakupu dokonało zaledwie 5,8 tys. osób. 

Ludzie stoją w kolejce po węgiel

Od wtorku sprzedaż węgla z PGG funkcjonuje na nowych zasadach – zamiast codziennie, surowiec jest dostępny jedynie dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. 

“Podczas wczorajszej sesji do sprzedaży dla klientów skierowano również rekordową ilość towaru – łącznie ponad 25 tys. ton. Sesja sprzedażowa rozpoczęła się o godz. 16 i trwała ponad sześć godzin, do wyczerpania dziennego zapasu”– poinformował w środę rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski.

Największy krajowy producent uspokoił, że zmiany nie dotyczą braku surowca. Ograniczenie internetowej oferty do dwóch popołudniowych sesji w tygodniu ma usprawnić sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych. W miarę możliwości firmy dostępność ma być zwiększana. Niestety nie dla wszystkich starczyło węgla i przy kopalni Chwałowice w Rybniku powstał komitet kolejkowy. Ludzie potrafią stać po kilka dni w kolejce po węgiel. Jak poinformował dziennik “Fakt”, na miejscu znajduje się lista, na którą się wpisują chętni. Wpisując się we wtorek, węgiel najwcześniej można dostać w piątek, ale to nie zraża ludzi.

 “Jak mam przepłacić, to lepiej postać. Muszę kupić węgiel mamie. Co mam robić? Trzeba stać” – skomentował sytuację pan Roch, który jest emerytowanym górnikiem. 

W stanie w kolejce zaangażowane są całe rodziny. Młodzi próbują się zalogować na stronie PGG, a  starsi stoją w kolejce. Istny powrót do przeszłości…

Tona węgla w PGG za tysiąc złotych

Krajowy producent zdecydowanie ma obecnie najlepszą ofertę na rynku. Podczas gdy na stronie PGG jesteśmy w stanie zakupić tonę węgla za tysiąc złotych tak u podmiotów prywatnych musimy zapłacić nawet trzy tysiące! Niestety zakupić surowiec nie jest tak łatwo. Użytkownicy skarżą się na problemy podczas zakupów. Strona internetowa wolno odpowiada i zacina się, a gdy wydawałoby się, że już dochodzimy do realizacji transakcji okazuje się, że towar został wyprzedany. Rzecznik PGG poinformował, że obecnie prowadzone są pracę nad 

poprawą funkcjonalności sklepu. 

źródło: PGG; Fakt
Zdj: unsplash

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x