środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W piątek deszcz, deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna i trochę śniegu [POGODA]

spot_img

W pierwszej części nocy opady deszczu pojawią się wzdłuż linii Bugu oraz na wschodzie i południu Podkarpacia. Spadnie tutaj około 2-5 milimetrów deszczu, a od Lubyczy Królewskiej po Przeworsk, Lesko do 10 milimetrów. Pokropić może także na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze sucho i pogodnie. Temperatura w nocy wyniesie około +6/+8 stopni.

Nad ranem zacznie padać na Pomorzu Zachodnim, Środkowym i Wschodnim- najwięcej opadów wystąpi wzdłuż wybrzeża. Im bliżej godzin wieczornych tym więcej przelotnych opadów, obok których pojawi się również słońce. Od przedpołudnia do wieczora przelotne opady pojawią się także na Podlasiu, Warmii i Mazurach (najwięcej na północy regionów, na południu prawie wcale nie popada). I tak na wybrzeżu w ciągu jutrzejszej doby spadnie 7-17 milimetrów deszczu. W głębi lądu do 3-10 milimetrów deszczu. Natomiast od Suwalszczyzny po Warmię możemy otrzymać 1-4 milimetry deszczu.

Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi. Dopiero wieczorem opad deszczu rzędu 1-3 milimetrów zaznaczy się od Roztocza po Podkarpacie i Podhale. Wieczorem na Kaszubach, Warmii i Mazurach oraz Suwalszczyźnie popada miejscami deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna a po północy również śnieg w ilości do 1-2 centymetrów.
Na północy kraju najwyższa temperatura przypadnie na godziny poranne +8 stopni. Wieczorem na Pomorzu wschodnim i środkowym około 0 st. Na Kaszubach chwyci delikatny przymrozek do -1 stopnia. Od Podlasia po północne Mazowsze i Kujawy +7 stopni, wieczorem około +2 stopni, a na Podlasiu i Mazurach pojawi się przymrozek. W centrum +8 stopni. Najcieplejsze popołudnie minie na południu kraju +10 stopni.

Wiatr w całym kraju umiarkowany, na wybrzeżu silny i porywisty. Początkowo z południowego zachodu, wieczorem z północnego zachodu.

 

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników