poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wracają Dni Pola INNVIGO!

spot_img

Już wkrótce odbędą się długo wyczekiwane Dni Pola organizowane przez INNVIGO. Seria polowych imprez odbędzie się w różnych regionach Polski, a na miejscu na gości będą czekać wykłady ekspertów, wizyty na poletkach doświadczalnych i odmianowych, a także warsztaty diagnostyczne.

Będzie można zasięgnąć pomocy u ekspertów

Dni Pola INNVIGO to cykl wydarzeń ogólnopolskich oraz regionalnych. Podczas tegorocznych spotkań firma kolejny raz zaprezentuje swoje rozwiązania i technologie ochrony głównych upraw rolnych. Warto wybrać się na takie wydarzenie, ponieważ firma prowadzi doświadczenia w kilku regionach Polski, w zróżnicowanych warunkach geograficznych i przedstawia rekomendacje, jakich preparatów i technologii używać na danym terenie.

“Oczywiście będzie możliwość zobaczenia, jakie są efekty zastosowania naszych produktów w różnych uprawach, a także okazja do spotkania osób, które cieszą się autorytetem w branży, i uzyskania porad z zakresu ochrony roślin. Ponieważ to okres, kiedy rolnicy podejmują decyzje o nowych zasiewach, dzięki współpracy z firmami nasiennymi przygotowaliśmy poletka odmianowe.” – mówi Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO

Dni Pola to również platforma warsztatowa dla doradców z firm dystrybucyjnych, którzy zapoznają się szczegółowo z tajnikami ochrony upraw oraz z polecanymi przez nas rozwiązaniami.

Nowość na poletkach – rośliny bobowate!

W planie spotkań oprócz. wykładów prowadzonych przez ekspertów jest zwiedzanie poletek demonstracyjnych, na których prezentowane będą efekty doświadczeń z zastosowaniem produktów i pełnych technologii z portfolio INNVIGO w najważniejszych uprawach rolnych – zbożach, rzepaku i kukurydzy. Tegoroczną nowością będą poletka pokazowe z roślinami bobowatymi: grochem, łubinem, soją i ciecierzycą (w zależności od lokalizacji)!

Specjalny namiot diagnostyczny do użytku rolników

Uczestniczących w Dniach Pola oraz innych imprez partnerskich czeka specjalny namiot diagnostyczny, w którym będzie profesjonalnie badany stan upraw z lokalnych pól. 

Mamy do dyspozycji sprzęt mikroskopowy i wizualizacyjny, stoliki świetlne, wszelkie pomoce i narzędzia, żeby obejrzeć i omówić stan fitopatologiczny roślin – wyjaśnia. – Będziemy pobierać materiał biologiczny na plantacjach sąsiadujących bezpośrednio z naszymi poletkami czy lokalizacjami wydarzeń. Korzystając z powiększenia mikroskopowego i makroskopowego, przeanalizujemy porażenie upraw, ewentualne uszkodzenia mechaniczne czy zmiany morfologiczne tkanek.” – zachęca Andrzej Brachaczek, Dyrektor ds. badań i rozwoju w INNVIGO.

Dni Pola INNVIGO. Kiedy i gdzie?

Wydarzenia w ramach Dni Pola organizowane są w całym kraju i mają zróżnicowany charakter. 31 maja  odbędą się Ogólnopolskie Dni Pola w Karolinie koło Szamotuł (w woj. wielkopolskim) oraz 21 czerwca w Urbanowicach koło Kędzierzyna-Koźla (w woj. opolskim). Zaplanowana jest również impreza we współpracy z Poznańską Hodowlą Roślin – 9 czerwca w Nagradowicach koło Poznania – gdzie oprócz rozwiązań INNVIGO prezentowane będą odmiany z oferty PHR. Jak informuje organizator wydarzenia, na miejscu czekać będzie wiele wydarzeń regionalnych: zarówno na własnych platformach doświadczalnych, jak i w czasie wydarzeń, których gospodarzami będą instytucje doświadczalne, dystrybutorzy, przedsiębiorstwa nasienne czy Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Harmonogram wszystkich spotkań polowych dostępny jest na stronie: www.innvigo.com.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x