środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Welconomy Forum coraz bliżej!

spot_img

Dużymi krokami zbliża się Welconomy Forum in Toruń 2022 (30 – 31 maja). Jest to z najważniejszych wydarzeń na mapie krajowych konferencji gospodarczych. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest „W stronę nowego światowego porządku”.

Kolejny rok dowodzi, iż jest najwyższy czas, aby zastanawiać się, dokąd zmierza nasza cywilizacja. Od dwóch lat żyjemy w cieniu niepewności. Rozpoczęła ją epidemia koronawirusa, a od paru miesięcy obserwujemy wojnę w Ukrainie. Jedno jest pewne, bezpowrotnie przeminął świat, który znaliśmy do tej pory.

Duża liczba państw ma świadomość, że uzależnienie od rosyjskich surowców strategicznych jest rozwiązaniem niebezpiecznym. Rosja środki z ich eksportu przeznacza nie na modernizację kraju, ale działania, które stanowią jawne pogwałcenie prawa międzynarodowego i humanitarnego. Dlatego będziemy dyskutować na temat energetyki jądrowej, jako alternatywy dla kupowanych czy wydobywanych węglowodorów.

Europa doświadcza galopującej inflacji. Zastanowimy się, czy jest ona skutkiem światowych kryzysów, czy też wynika z braku rozsądnej polityki makroekonomicznej i pieniężnej.

Zniszczenia wojenne w Ukrainie przywołują temat rewitalizacji miast. Będziemy dyskutować nie tylko o odbudowie ze zniszczeń tkanki miejskiej, ale również o ożywieniu przestrzeni społecznej, kulturalnej czy gospodarczej.

Pandemia zmieniła model rynku pracy. Coraz bardziej powszechne są praca zdalna bądź hybrydowa. Wydaje się, że wiele osób na rynku pracy, zwłaszcza młodzi, traktują dziś to jako oczywistość. Czy na dłuższą metę stanowi to dobre rozwiązanie? Porozmawiamy na ten temat.

Wszelkie konflikty zbrojne, zwłaszcza w krajach rolniczych, eksporterach żywności i produktów rolnych, wywołują różnego rodzaju zawirowania. Dlatego tak ważne jest, aby rozmawiać o bezpieczeństwie żywnościowym.

Zmiany klimatyczne, to problem, który jest absolutnie zauważalny. Wiele się o tym mówi, odbywają się kolejne szczyty klimatyczne i konferencje środowiskowe. Zastanowimy się, na ile wnioski z nich wynikające podlegają implementacji.

Samorząd to serce funkcjonowania struktur państwa. Zmaga się z licznymi wyzwaniami. Przedstawiciele mówią o kolejnych obowiązkach bez odpowiednich środków na ich realizację. Postawimy pytanie, czy tak faktycznie jest.

„Welconomy Toruń 2022” to bogactwo tematyki i przestrzeń do dialogu. To konferencja, która diagnozuje rzeczywistość, starając się nakreślić kierunki przyszłości. Nie boimy się trudnych tematów. Takie nie istnieją. Zwarcie intelektualne nie musi być zarzewiem konfliktu, ale kształtowaniem się nowych idei. Nie inaczej będzie tym razem. Welconomy. Warto wziąć udział!

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x