poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Upływa termin corocznego spisu zwierząt

spot_img

O obowiązku dokonania corocznego spisu pogłowia zwierząt w gospodarstwach przypomina rolnikom Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Obowiązek wykonania ewidencji dotyczy posiadaczy świń, owiec oraz kóz. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ostateczny termin  przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Przykładowo, jeśli spis wykonano  28 grudnia 2018 r., to kolejny musi być wykonany najpóźniej do 28 grudnia 2019 r.

Jak dokonać formalności?

Wynik spisu dotyczącego świń należy umieścić w księdze rejestracji oraz  przekazać kierownikowi Biura Powiatowego ARiMR przy użyciu portalu IRZ plus. Spis można także dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą, w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia.

Natomiast  wynik spisu dotyczącego owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Obowiązek ten nie dotyczy rolników którzy zgłaszają wszystkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus . Wymóg przekazywania spisu owiec i kóz do ARiMR wygasł.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR

O wyrównywaniu dopłat w Brukseli

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników