środa, 17 lipca, 2024
spot_img

UNIA trafi w objęcia Chemirolu?

spot_img

Spółka CHEMIROL działająca w zakresie usług z sektora rolniczego może wchłonąć UNIĘ, która zajmuje się produkcją maszyn i narzędzi rolniczych, wynika z informacji zamieszczonej 9 stycznia na stronie UOKIK-u. Czy oznacza to, że Unia trafi w objęcia Chemirolu?

UNIA trafi w objęcia Chemirolu?
zdj: archiwum AP

Koncentracja Chemirol i UNII

Jak możemy przeczytać na stronie, zamierzona koncentracja polega na przejęciu przez Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe „CHEMIROL” Sp. z o.o. z siedzibą w Mogilnie („Chemirol”) kontroli nad „Unia” Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu („Unia”), co stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Nie świadczy to jednak o przejęciu. Jest to na ten moment jedynie wniosek, który nie oznacza formalnego zakupu udziałów w spółce Unia przez Chemirol. Na dzień 11 stycznia status sprawy widnieje jako “w toku”. Jaki tego będzie finał nie wiemy, ale o wszelkich istotnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Charakterystyka spółek Chemirol i UNII

Chemirol wraz ze spółkami z swojej grupy kapitałowej prowadzi działalność w zakresie obsługi sektora rolniczego, w tym m.in. handlu nawozami i środkami agrochemicznymi, sprzedaży nasion, skupu zbóż, sprzedaży maszyn rolniczych, a także produkcji rolnej – roślinnej oraz zwierzęcej.

UNIA wraz ze spółkami zależnymi zajmuje się produkcją maszyn i narzędzi rolniczych takich jak sprzęt do prowadzenia upraw, siewu, ochrony roślin oraz nawożenia i zbiorów, narzędzia do uprawy gleby, w tym pługi i kultywatory, agregaty talerzowe i podorywkowe. Ponadto Unia realizuje projekty obejmujące dostawę i montaż obiektów elewatorowych takich jak specjalistyczne zbiorniki i urządzenia do przechowywania i osuszania ziarna.

Komentarz Prezesa UNIA Sp. o.o.

Jest to wniosek urzędowy, który w tym momencie nie oznacza formalnego zakupu udziałów w spółce Unia przez Chemirol. Czy dojdzie do przejęcia z uwagi na toczące się negocjacje nie mogę potwierdzić. W stosownym momencie opublikujemy oficjalny komunikat prasowy. W tej chwili nie ma żadnych zmian związanych z funkcjonowanie i zarządzaniem Unii mówi Michał Andrzej Piotrowski.

Oficjalny komentarz Chemirolu

Potwierdzam, że PUH „Chemirol” sp. z o. o. złożyło do UOKiK wniosek dotyczący koncentracji, która ma polegać na przejęciu przez PUH „Chemirol” sp. z o.o. z siedzibą w Mogilnie kontroli nad „Unia” sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu. Jednakże ze względu na trwający proces, spółka nie udziela komentarzy w tej sprawie. W stosownym momencie prasa i wszyscy interesariusze otrzymają oficjalny komunikatprzekazała dr Alicja Malewicz-Pełczyńska, Dyrektor Działu Marketingu i PR.

źródło: UOKIK

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x