niedziela, 1 października, 2023

Umowa o korytarzach zbożowych została przedłużona o kolejne 120 dni

spot_imgspot_img

ONZ informuje w czwartek o przedłużeniu na kolejne 120 dni Umowy Zbożowej, która miała wygasnąć w najbliższą sobotę (19.11.2022). Kontynuacja eksportu z basenu Morza Czarnego ma zapobiegać szokowi cenowemu w najbardziej wrażliwych krajach świata, które walczą z głodem.

korytarz zbożowy

Umowa (w zasadzie dwie równoległe) której stornami są ONZ, Turcja – Rosja, oraz ONZ, Turcja – Ukraina ustanawia bezpieczny korytarz do transportu ukraińskich towarów rolnych z portów Morza Czarnego mimo wojny.

Wspomniana Umowa ustanawia też procedury inspekcji, aby rozwiać obawy, że statki towarowe mogą przewozić broń lub przeprowadzać ataki. Pierwotna Umowa wynegocjowana przez ONZ i Turcję podpisana została 22 lipca i przyczyniła się do systematycznego spadku cen żywności na świecie. Rosja potwierdziła przedłużenie Umowy, ale stwierdziła, że oczekuje postępów w usuwaniu przeszkód w eksporcie własnej żywności i nawozów.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: ONZ

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x