czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Ukraina zwiększa zdolności przewozowe przez granicę z Polską

spot_img

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy (w komunikacie z 17-go lutego) przywrócono ruch pociągów na dwóch odcinkach linii kolejowej na granicy Ukrainy z Polską. W tym celu Ukrzaliznycia wyremontowała prawie 70 km torów, wyremontowała 10 mostów na odcinkach Derżkordon — Starżawa — Chirów — Nieżankowicze — Derżkordon (linia 102) i Chyrów — Sambor.

Mapa wyremontowanych na Ukrainie linii kolejowych do granicy z Polską:

„Dzięki realizacji tych projektów znacznie zwiększymy przepustowość naszej zachodniej granicy, w szczególności jej kluczowego kierunku – Polski. To dodatkowe możliwości dla eksporterów, dodatkowe szlaki logistyczne transportu pomocy międzynarodowej na Ukrainę i przyspieszenie praktycznej integracji Ukrainy z rynkiem europejskim” – powiedział Ołeksandr Kubrakow, wicepremier ds. odbudowy Ukrainy – minister rozwoju społeczności, terytoriów i Infrastruktura.

W komunikacie czytamy również, że obecnie kontynuowana jest rozbudowa samochodowej infrastruktury granicznej w ramach zainicjowanego przez prezydentów Ukrainy i Polski projektu „Otwarta granica”. W szczególności otwarto punkt kontrolny „Nyzhankovychi – Malhovice” dla ruchu pustych samochodów ciężarowych, zmodernizowano i zwiększono przepustowość punktu kontrolnego „Krakowiec – Korczowa” oraz znaleziono rozwiązanie infrastrukturalne w celu zmniejszenia kolejek w punkcie kontrolnym „Jagodin – Dorohusk „.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolo
Bolo
1 rok temu

Kolejna zła wiadomość w krótkim czasie.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x