środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Trudności z paliwem dla rolników: Czy rozwiązanie problemu jest blisko?

spot_img

Czy problemy z dostępem paliwa dla rolników w końcu zostaną rozwiązane? Jak poinformowała KRIR, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi złożyło wniosek do Ministerstwa Aktywów Państwowych na prośbę Izby, dotyczący problemów z dostępnością oleju napędowego. 

Trudności z paliwem dla rolników: Czy rozwiązanie problemu jest blisko?

Problemy z paliwem dla rolników. Wniosek  do Resortu Aktywów Państwowych

Krajowa Rada Izb Rolniczych (KRIR), będąca reprezentantem interesów rolników, złożyła wniosek do Resortu Aktywów Państwowych, informując o poważnych trudnościach z dostępnością oleju napędowego na rynku. Dystrybutorzy paliw odmawiają dostaw tego rodzaju paliwa rolnikom lub proponują ceny znacznie wyższe niż te, które obowiązują na stacjach paliw. To zjawisko, które narusza stabilność działania rolnictwa, szczególnie w okresie intensywnych prac polowych.

Decydujący wpływ na opłacalność produkcji rolnej ma stabilność i koszty pozyskania paliw i energii. Dlatego KRIR postanowiła wystąpić z wnioskiem o rozważenie możliwości poprawy dostępności oleju napędowego dla rolników oraz przeprowadzenie analizy przyczyn wyższych cen na rynku hurtowym.

Aktualnie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowało wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych do Ministerstwa Aktywów Państwowych w związku z problemami dotyczącymi dostępności oleju napędowego dla rolników. O dalszym rozwoju tej sytuacji będziemy informować na bieżąco.

źródło: KRIR

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x