środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ze „Smart Attach” Firmy Kramer ładujesz bez przerwy

spot_img

Szybkość podejmowania działań to we współczesnym rolnictwie podstawowy warunek osiągania odpowiedniego efektu. Zgadzają się z tym specjaliści z Firmy Kramer, która wzbogaciła swoją ofertę dla rolników o w pełni hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu ładowarek pod nazwą: „Smart Attach”. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszelkie nieplanowane przerwy w pracy spowodowane zmianą osprzętu pozostają bez wpływu na jej wydajność.

Nowość na solidnej podstawie

Żeby w pełni zrozumieć znaczenie tego rodzaju udogodnienia należy porównać zalety znanej już rolnikom płyty szybkiej wymiany osprzętu z nową propozycją Firmy Kramer, czyli z systemem typu „Smart Attach”. Przypomnijmy, że tradycyjna płyta szybkiej wymiany osprzętu Firmy Kramer należy do standardowego wyposażenia ładowarek kołowych od 1963 roku i do dziś jest absolutnie skutecznym technicznym rozwiązaniem. Sprawdzone w różnych warunkach mocowanie to solidna podstawa do dalszego rozwoju rolniczej technologii, która na obecnym etapie przyjęła postać  hydraulicznego systemu szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”. 

Takie same wymiary

Ważne by wiedzieć, że wymiary obydwu wyżej wspomnianych systemów szybkiej wymiany osprzętu są identyczne. Dzięki temu, w przypadku zastosowania „Smart Attach” nadal można używać dotychczasowego osprzętu dodatkowego, co sprawia że rolnicy nie muszą ponosić dodatkowych kosztów modernizacji. Dodajmy też, że osprzęt dodatkowy z napędem hydraulicznym może być podłączany do nowego systemu „Smart Attach” bez wysiadania i wsiadania operatora z kabiny. Jest tak ponieważ obwód hydrauliczny podłącza się automatycznie. Natomiast zintegrowany w zespole sprzęgającym wskaźnik blokady (zielony), w sposób ciągły przekazuje informację o tym czy osprzęt dodatkowy jest prawidłowo i bezpiecznie połączony z maszyną. 

Elastyczny jak „Smart Attach”

Szczególną cechą nowego systemu „Smart Attach” jest jego elastyczność. Z jednej strony można nadal stosować osprzęt dodatkowy bez funkcji hydraulicznej i osprzęt z konwencjonalnym hydraulicznym systemem podłączania. Z drugiej strony, klienci zyskują możliwość odpowiedniego doposażenia starego osprzętu dodatkowego lub też zastosowania nowego osprzętu dodatkowego. Takiego, który jest już fabrycznie dostosowany do systemu szybkiej wymiany osprzętu Smart Attach, a także do współpracy z płytami szybkiej wymiany osprzętu starszego typu. Ponadto wykorzystany tu nowoczesny system z pływającym łożyskiem sprzęgła zapewnia maszynom brak zużycia mocowania. Efektem jest bardzo wysoka wydajność pracy. Plusem jest także brak ciągłych przerw w trybie pracy i wygoda związana z szybkim i bezpiecznym stosowaniem odpowiedniego osprzętu. Dodajmy też, że dzięki nowemu systemowi szybkiej wymiany osprzętu typu „Smart Attach” w razie potrzeby można szybko i łatwo zmienić np. tradycyjną już łyżkę chwytakową do kiszonki na łagodniejszy kolec do beli. 

Spełnia unijne wymogi

Zaletą produktów Firmy Kramer jest też posiadanie przez nie deklaracji zgodności CE dla całego systemu (zgodność z technicznymi normami i przepisami Unii Europejskiej), zarówno po stronie maszyny, jak i po stronie osprzętu dodatkowego. Firma Kramer planuje by początkowo system „Smart Attach” dostępny był jako opcja w dużych maszynach – ładowarkach serii 5 oraz w niektórych maszynach serii premium Kramer – serii 8. Ponadto, oprócz osprzętu dodatkowego już przystosowanego do współpracy ze „Smart Attach”, dostępne są zestawy modernizacyjne umożliwiające wyposażenie dotychczasowego osprzętu w powyższy system. 

Źródło i Foto: Materiały Firmy Kramer 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x