piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Urządzenia do walki ze śniegiem firmy Bobcat

spot_img

Firma Bobcat może się poszczycić najszerszą na świecie ofertą ładowarek. Są wśród nich kompaktowe ładowarki kołowe, ładowarki o sterowaniu burtowym i kompaktowe ładowarki gąsienicowe. Natomiast połączenie tych maszyn z osprzętem takim jak: lemiesze śnieżne, lemiesze śnieżne typu V, odgarniacze do śniegu, dmuchawy do śniegu, zamiatarki i zgarniarki, sprawia że Bobcat oferuje również najszerszą gamę rozwiązań do odśnieżania.  

Odśnieżanie dróg wiejskich i miejskich

Dodajmy, że maszyny Firmy Bobcat z osprzętem, bardzo dobrze sprawdzają się przy usuwaniu śniegu i lodu z dróg wiejskich i miejskich, chodników, parkingów i innych miejsc w otwartym terenie. Natomiast dla precyzyjnego dostosowania parametrów maszyn (nawet do szczególnie trudnych warunków), Bobcat oferuje opcjonalne, stalowe gąsienice zakładane na opony ładowarek kołowych oraz łańcuchy śnieżne na koła, a także gąsienice śnieżne.

Osprzęt do śniegu Bobcat

Omawiając ofertę Firmy Bobcat warto wspomnieć o lemieszu śnieżnym dostępnym na rynku w siedmiu szerokościach, od 152 do 274 cm, zaprojektowanym do szybkiego usuwania niewielkiej lub średniej ilości śniegu z chodników i podjazdów. Dodajmy, że odkładnica lemiesza śnieżnego odgina się w prawo lub w lewo do 30°. Natomiast dobrze widoczne tyczki pozwalają łatwo zlokalizować narożniki lemiesza. W tym przypadku, w zależności od wymaganych zastosowań, klienci mogą wybierać pomiędzy wersją standardową i wysokowytrzymałą.  

Odgarniacz i lemiesz śnieżny V

Kolejna propozycja Firmy Bobcat, to uniwersalny lemiesz śnieżny typu V, dostępny w pięciu szerokościach, od 152 do 274 cm, który można wykorzystywać w pięciu konfiguracjach: jako lemiesz typu V, lemiesz czerpakowy, lemiesz prosty oraz lemiesz kątowy lewy 30o lub prawy 30o, pozwalających operatorom na szybkie usuwanie śniegu.

Bobcat oferuje także odgarniacz śniegu dostępny w dwóch rozmiarach o szerokości: 244 cm i 300 cm. Osprzęt ten ma konstrukcję zapewniającą szybkie i skuteczne odgarnianie śniegu. A system unoszenia i oscylacji odkładnicy, utrzymuje odgarniacz w położeniu zapewniającym stykanie się z podłożem bez uszkadzania osprzętu lub terenu. Umożliwia to  usuwanie śniegu nawet z nierównych powierzchni. Tego rodzaju odgarniacz do śniegu standardowo wyposaża się w  gumowe płozy i krawędzie. Dzięki temu operator może szybko usuwać śnieg bez uszkadzania podłoża.

Dmuchawy i zamiatarki 

Bobcat oferuje także wydajne narzędzia do usuwania śniegu. Dmuchawy śnieżne Firmy Bobcat mogą wyrzucać śnieg na odległość 12 m. Mają też odwracany wyrzut i deflektor, które pozwalają kierować śnieg w określonym kierunku.

Następna propozycja przydatna w walce z zimą, to zamiatarki kątowe o szerokości 132 do 213 cm. Urządzenia te  zaprojektowano z myślą o szybkim i wydajnym odgarnianiu śniegu, ziemi, wyschniętego błota albo odpadów. Warto przy tym wiedzieć, że zamiatarka kątowa Firmy Bobcat może zamiatać równo z krawężnikiem lub ścianą po prawej stronie. Natomiast zmiana kierunku obrotów pozwala operatorowi łatwo odgarniać śnieg z bram garażowych, odpływów i innych przeszkód.

Nóż talerzowy i rozrzutnik soli oraz piasku 

Firma Bobcat oferuje też nóż talerzowy z tarczami o średnicy 46 lub 56 cm, skuteczny przy usuwaniu ubitego śniegu lub lodu. Urządzenie to zalicza się do ekologicznych alternatyw  dla soli lub środków chemicznych. Efektem jego użycia jest gładka powierzchnia nadająca się do chodzenia lub jazdy. Natomiast inne urządzenie, czyli hydrauliczny rozrzutnik soli i piasku, idealnie nadaje się natomiast do użytkowania w ograniczonych przestrzeniach, np. na parkingach lub ścieżkach dla pieszych. Wszędzie tam, gdzie nie można stosować cięższego sprzętu. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest duży lej zasypowy o pojemności 330 l. Lej ten można wykorzystywać jako łyżkę do nabierania piasku z hałdy. Powyższą propozycję Firmy Bobcat wzbogacają również łyżki o dużej pojemności, o szerokościach od 168 do 254 cm i pojemnościach od 690 do 1530 l. Mają one wysoką tylną część pomagającą popychać śnieg, a także proste boki ułatwiające wnikanie w hałdy śniegu. 

Nowe generacje ładowarek Bobcat!

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat, Firma Bobcat wprowadziła na rynek najnowszą generację ładowarek o sterowaniu burtowym, a także kompaktowych ładowarek gąsienicowych z serii MKolejnym technologicznym skokiem było opracowanie i premiera nowych ładowarek kompaktowych z serii R. Dodajmy, że w 2021 r. firma Bobcat wprowadziła również nową kompaktową ładowarkę kołową L85(CWL)po której pojawiły się małe ładowarki przeguboweL23orazL28(SAL).  

Przy czym, wszystkie typy ładowarek o sterowaniu burtowym i kompaktowe ładowarki gąsienicowe Bobcat, wyposażono w firmowy system montażu osprzętu typu Bob-Tach. System ten   ułatwia szybką i bezpieczną wymianę ponad 80 różnych rodzajów osprzętu Bobcat, łącznie z tym do odśnieżania.

Na uwagę zasługuje też to, że w ładowarce kołowej typu L85,  dużą efektywność pracy ze śniegiem zapewnia połączenie wydajnego silnika Bobcat i układu hydraulicznego. Cechą uzupełniającą jest wysoka stabilność i duże siły odspajania, pchania oraz ciągnięcia. Ładowarki przegubowe L23 oraz L28, są szczególnie użyteczne przy pracy z osprzętem w ograniczonej przestrzeni, na podjazdach lub chodnikach. Jest tak dlatego, że dzięki intuicyjnemu sterowaniu, zapewniają one wysokie podnoszenie, łatwość użytkowania oraz minimalne naruszenie podłoża przy pracy w dowolnym terenie.

Źródło i foto: materiały firmy Bobcat

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x