niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Spis zwierząt gospodarskich. Tylko do końca roku!

spot_img

Owce, kozy i świnie 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że chodzi o następujące gatunki zwierząt: owce,  kozy i świnie. Natomiast osoby dokonujące zgłoszeń dotyczących zwierząt gospodarskich w formie papierowej, winny wpisać ich liczbę w księdze rejestracji stada. Z powyższego obowiązku zwolnieni są posiadacze zwierząt dokonujący zgłoszeń poprzez Portal IRZplus. Oni też nie muszą prowadzić ksiąg w formie papierowej.

ARMR przypomina również, że posiadacze świń mają obowiązek przekazywaniainformacji o liczbie tych zwierząt kierownikowi właściwego terenowo Biura Powiatowego ARiMR w terminie 7 dni od dokonania spisu. Spisu należy dokonać przynajmniej raz w roku. 

Spis stanu stada świń można złożyć: poprzez Portal IRZplus lub osobiście w Biurze Powiatowym albo za pośrednictwem poczty. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej Agencji. 

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x