niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

W czwartek wieczorem na zachodzie kraju zacznie sypać śnieg [POGODA]

spot_img

Do naszego kraju zbliża się załamanie pogody. W Wigilię nasz kraj zostanie podzielony na zimową północ i wiosenne południe i zachód kraju.

Najniższe temperatury najbliższej nocy zostaną zanotowane wieczorem- między godziną 20:00- 23:00 na wschodzie i miejscami w centrum możemy mieć od -14 do -10 stopni. Nad ranem temperatura wzrośnie do -9/-5 stopni. Na zachodzie w nocy około -2/0 stopni. Na północy około -8/-5 stopni. Wiatr jeszcze słaby z południa.

W ciągu dnia na wschodzie dużo slońca. W centrum słonecznie do południa, potem przybędzie chmur. Na północy chmury na zmianę ze słońcem, zaś po południu pochmurno. Na zachodzie przebłyski słońca do południa. Potem pochmurno, a wieczorem zacznie sypać śnieg.

Temperatura będzie rosła w ciągu dnia do późnych godzin wieczornych. Wieczorem od Opola po Wrocław, Zieloną Górę zobaczymy nawet 2-3 stopnie na plusie. W nocy z czwartku na piątek odwilż zawita na całe południe i centrum kraju- poprzedzą je opady sniegu do 3-6 cm. Na zachodzie śnieg zamieni się w deszcz, który w Wigilię spadnie tez na południe i cześciowo centrum kraju. Niestety bardzo szybko, bo już w Wigilię wieczorem mróz zacznie wracać do całego kraju. Na południe od Poznania, Łodzi, Warszawy, Terespola pojawi się prawdziwe lodowisko na drogach oraz na glebie. Temperatura będzie spadać w zawrotnym tempie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x