sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Siew z wałem kierunkowym LEMKEN’a

spot_img

Dla usprawnienia pracy z wykorzystaniem zestawów siewnych z ciągnikami, Rolnicy coraz częściej używają wałów ugniatających montowanych z przodu. W tego rodzaju przypadkach, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wału przedniego VarioPack Firmy LEMKEN z nowymi funkcjami kierowania. 

Grunt to stabilizacja!

Wał przedni VarioPack z nowymi funkcjami bardzo dobrze sprawdza się w pagórkowatym terenie, a także przy zastosowaniu ciągników sterowanych ze wsparciem systemu lokalizacji GPS. Firma LEMKEN poleca tu wał z hydraulicznie regulowaną czułością kierowania. 
Argumentem przemawiającym za tego typu rozwiązaniem jest to, że kierunkowa stabilność wału znacząco odciąża kierowcę. Układ kierowniczy VarioPack jest mechanicznie wstępnie napinany lub, w razie potrzeby, stabilizowany za pomocą siłownika hydraulicznego z pęcherzykiem azotu. Ciśnienie można więc dostosować do warunków pracy, tak by wał bezpiecznie powrócił do położenia środkowego, zapewniając precyzyjny dojazd. To ważna cecha np. na zboczach lub przy zapobieganiu kołysaniu się pojazdu z powodu opóźnionej reakcji na ruchy skrętu ciągnika ze sterowaniem GPS. 

Paker bez piasty

Dodajmy, że LEMKEN stawia na konstrukcję pakera bez piasty. Pierwsze modele dostępne będą wkrótce, w wersji sztywnej w szerokościach roboczych od 2,50 do czterech metrów przy średnicy pierścienia 90 centymetrów oraz w wersji składanej o średnicy pierścienia 70 lub 90 centymetrów w szerokościach roboczych od czterech do sześciu metrów. 

Źródło i foto: Materiały Firmy LEMKEN

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x