środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Podejrzane rejestracje – bądź ostrożny!

spot_img

Grupa JOSKIN zwraca uwagę na podejrzenie fałszywych rejestracji pojazdów, które mają miejsce w gminie Piaski. Proceder ten może dotyczyć używanych przyczep różnych marek, sprzedawanych pod marką «JOSKIN». Firma prosi więc o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności.

Firma JOSKIN, po analizie danych z bazy CEPIK dotyczących rejestracji przyczep rolniczych, odkryła szereg nieprawidłowości w zakresie rejestracji niektórych pojazdów, bezpodstawnie występujących pod jej nazwą. Proceder ten miałby dotyczyć tylko używanych maszyn i odbywać się na terenie gminy Piaski (województwo lubelskie). Niektóre przyczepy nieznanych marek mogą być sprzedawane nielegalnie pod marką JOSKIN. Pojazdy te byłyby rejestrowane pod nieistniejącymi nazwami, które nie odpowiadają żadnemu modelowi firmy lub też z niewłaściwym rokiem produkcji. Wszystko to pozwala sądzić, że chodzi tu o próbę oszustwa przy rejestracji – prawdopodobnie o zamiar wykorzystania renomy marki, żeby wprowadzić w błąd użytkowników i organy odpowiedzialne za homologację maszyn. Grupa JOSKIN traktuje tę kwestię bardzo poważnie, podobnie jak władze, które oświadczyły, że zajęły się tą sprawą.

Zwracamy uwagę, że nieuczciwe postępowanie tego typu nie pozostaje bez konsekwencji dla użytkownika. Przyczepy JOSKIN, podobnie jak produkty wszystkich wiodących marek, są wynikiem szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych oraz know-how zdobytego przez wiele lat. Wprowadzanie do obiegu produktów, które są znane ze swojej jakości i niezawodności oraz spełniają surowe normy bezpieczeństwa, nie może odbywać się w sposób improwizowany. Proces ten zwykle poprzedzają znaczące inwestycje, wiążą się z nim także rygorystyczne procedury homologacyjne.

W takiej sytuacji ofiary nieuczciwych praktyk muszą mieć świadomość, że firma JOSKIN w żadnym wypadku nie może zagwarantować warunków bezpieczeństwa, o których mowa powyżej. To samo dotyczy trwałości tych maszyn. Ponieważ podrobione maszyny wykluczają użycie oryginalnych części zamiennych, JOSKIN nie może zagwarantować ich prawidłowego serwisowania, co jest niezbędne do prawidłowej konserwacji sprzętu podczas eksploatacji.

Dlatego też JOSKIN prosi wszystkich zainteresowanych zakupem używanej przyczepy, aby zachowali szczególną ostrożność i skorzystali z usług autoryzowanego przedstawiciela firmy, który dokonana wszelkich niezbędnych weryfikacji. W razie wątpliwości dotyczących maszyny lub jakichkolwiek pytań, pracownicy firmy JOSKIN są do dyspozycji pod adresem handlowy@joskin.com.

Źródło: informacja prasowa

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x