czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Mirosław Welz nowym Głównym Lekarzem Weterynarii

spot_img

Z dniem 17 maja 2021 premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii Mirosława Welza- poinformował we wtorek resort rolnictwa. Akt powołania nowemu szefowi inspekcji weterynaryjnej wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Dotychczasowym szefem tej instytucji był Bogdan Konopka.

Na stronie inspektoratu można znaleźć informację, że Welz w 1992 roku ukończył studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej w Lublinie. Od początku kariery zawodowej związany był z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Krośnie. W 2006 został powołany na stanowisko Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Dodano, że jest autorem licznych publikacji naukowych, zwłaszcza w zakresie epidemiologii weterynaryjnej.

W 2011 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w dziedzinie epidemiologii weterynaryjnej, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych.

Na początku listopada 2019 roku został powołany na stanowisko zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii, z którego ustąpił w połowie marca 2021 roku. Były Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka piastował posadę od 2019 roku walcząc o prawa rolników. 

źródło:gov.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x