sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Marka LEMKEN cały czas się rozwija

spot_img

Zwiększone obroty i liczba pracowników

Niemiecka firma LEMKEN, przy ogólnie trudnych warunkach panujących w ciągu ostatniego roku miała możliwość cały czas rozwijać swoją działalność. W 2018 roku obroty firmy wyniosły 380 milionów euro, co odpowiada stopie wzrostu na poziomie 6%. Sprzedaż eksportowa pozostała na niezmienionym poziomie 77%. Ze względu na warunki klimatyczne, polityczne i ekonomiczne rok 2018 był wyzwaniem dla wielu rolników, jednak rok dobrze rozpoczął się serią zamówień, ale z powodu suchych warunków odnotowano spadek zamówień w ciągu roku.

Burzliwa pogoda wywarła ogromny wpływ na nasze plany i harmonogramy, które wystawiły naszych dostawców na ciężką presję. Na szczęście jesteśmy firmą rodzinną, ściśle współpracującą z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. Zaangażowanie i elastyczność naszych pracowników umożliwiło nam przetwarzanie wszystkich zamówień i zgłoszeń serwisowych tak szybko, jak to możliwe – podkreślał dyrektor zarządzający, Anthony van der Ley, który  jest zadowolony z rozwoju sprzedaży w ubiegłym roku.

Przy wzroście obrotów wynoszącym 8%, Niemcy pozostają najsilniejszym rynkiem działalności LEMKEN, we Francji po kilku latach również znacząco wzrosła sprzedaż. Beneluks, Hiszpania i Włochy również osiągnęły najwyższe wyniki sprzedaży LEMKEN. Inne znaczące rynki eksportowe to Kanada i USA, ,a po sześciu latach fabryka w Indiach odniosła spory sukces, a LEMKEN z przyjemnością informuje, że w 2018 r. odnotowano zauważalny wzrost sprzedaży pługów od 2 do 3 skib. Ukraina to kolejny udany rynek, na którym firma była w stanie zwiększyć swoje wysokie obroty. Rosja była drugim co do wielkości rynkiem eksportowym dla LEMKEN w 2018 roku, chociaż oczekiwania sprzedaży nie zostały w pełni zrealizowane. Najnowsze, odnoszące sukcesy rynki obejmują Japonię ze znaczącym wzrostem sprzedaży oraz Australię z nowo zrestrukturyzowaną siecią dystrybucji.

Wyniki sprzedaży były ogólnie pozytywne dla wszystkich asortymentów produktów. Sektor pługów i bron talerzowych osiągnął szczególnie pozytywny wzrost, podobnie sprzedaż siewnika i kultywatora okazała się udana.

Powiększona oferta

Oferta profesjonalnych produktów rolniczych firmy LEMKEN została znacznie zwiększona dzięki dodaniu nowego sprzętu do pielenia wyprodukowanego przez holenderską firmę Steketee. W połowie roku firma LEMKEN pozyskała tego odnoszącego sukcesy rodzinnego specjalistę od hodowli w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone, przyjazne dla środowiska metody uprawy. Dzięki zaawansowanemu systemowi kamer mechanicznych maszyn do kopania, oferującym szerokości robocze do 12 metrów, doskonale nadają się zarówno do warzyw, jak i do roślin zbożowych, co oznacza, że ​​rolnicy mogą teraz wybrać pielenie wolne od chemikaliów. Adaptacja kamer do opryskiwaczy polowych LEMKEN, planowana na przyszłość, umożliwi rolnikom stosowanie swoich danych wejściowych w bardziej ukierunkowany i efektywny sposób. Ponadto, dział LEMKEN Crop Care obejmuje stacje pomiarowe kontrolowane przez czujniki (stacja meteorologiczna firmy LEMKEN) dla codziennych zaleceń dotyczących skutecznych działań ochrony upraw.

Inne inwestycje

Ponadto LEMKEN zainwestował 8,5 miliona euro w rozbudowę fabryki i prace modernizacyjne. Firma rozpoczęła wdrażanie nowej, kompleksowej logistyki fabrycznej, co skutkuje bardziej wydajnym dostarczaniem materiałów na linie montażowe i uwolnieniem wymaganej przestrzeni do produkcji nowych asortymentów.
Pod koniec zeszłego roku personel LEMKEN powiększył się o 165 pracowników do 1635 pracowników, zarówno ze względu na 49 pracowników przejętych ze Steketee, jak i znaczny wzrost pracowników fabryki. LEMKEN Indie również zatrudniły dużą liczbę dodatkowych pracowników.
Na rok 2019 firma rodzinna zakłada kolejny solidny rok obrotowy. Jak dotąd zamówienia były dobre, co świadczy o stale rosnącym popycie na profesjonalny sprzęt rolniczy. Nowości w ofercie 2019 obejmują wielokrotnie nagradzaną kompaktową bronę talerzową Rubin 10, półzawieszany Diamant 16 i nowy 6-skibowy pług. Gama siewników LEMKEN zostanie poszerzona o zamontowany z przodu kosz siewny / nawóz, który łączy się z nową listwą siewną i broną wirnikową, tworząc wysoce produktywną jednostkę. LEMKEN oferuje obecnie 5800-litrową przyczepę do siewnika Azurit, umożliwiającą rolnikom pracę na obszarze do 60 hektarów dziennie – prawdziwą łopatkę dla dużych gospodarstw rolnych. Agritechnica, największa na świecie, zaawansowana wystawa maszyn rolniczych, odbędzie się w listopadzie 2019 roku i ma obietnicę wprowadzenia kolejnych innowacji LEMKEN.

źródło/fot. mat. prasowe LEMKEN

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x