poniedziałek, 26 lutego, 2024

Kubota szturmuje rynek opryskiwaczy

spot_img

Znany w świecie producent maszyn i urządzeń rolniczych oraz przemysłowych Kubota Holdings Europe B.V,  wraz ze spółką zależną Kubota Corporation, nabył 100 procent akcji hiszpańskiego producenta zaawansowanych technologicznie, inteligentnych opryskiwaczy pod nazwą: Pulverizadores Fede. 

Oferta precyzyjnych opryskiwaczy

Działająca głównie w Hiszpanii i Portugalii Firma Pulverizadores Fede, to producent nowoczesnych opryskiwaczy stosowanych do zwalczania szkodników i chorób w uprawach specjalistycznych. Siłą firmy są opatentowane, zaawansowane technologie z dziedziny rolnictwa precyzyjnego. 
Sztandarowym przykładem jest inteligentny opryskiwacz  automatycznie kontrolujący ilość środków chemicznych i przepływ powietrza w czasie rzeczywistym, przy jednoczesnym wykorzystaniu czujnika do precyzyjnego pomiaru wysokości drzew oraz systemu zarządzającego  informacjami na mapie, takimi jak obszar do opryskania i ilości środków chemicznych.

Wydajne i mniej szkodliwe

Dzięki przyłączeniu Pulverizadores Fede, Grupa Kubota rozszerzy swoją ofertę maszyn towarzyszących przeznaczonych na rynek upraw specjalistycznych i wzmocni kompatybilność pomiędzy ciągnikami, przyczyniając się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i zużycia paliwa poprzez wydajne opryski, przy mniejszym wykorzystaniu środków chemicznych i wody.

Jak zapewnia kierownictwo Grupy Kubota, Firma Pulverizadores Fede zachowa swoją markę, lokalizację siedziby i dyrekcję w dotychczasowym kształcie. Pracownicy KHE i Pulverizadores Fede będą ściśle współpracować, wykorzystując obecną organizację obu grup dla osiągnięcia celów rozwojowych i biznesowych.

Przypomnijmy również, że Grupa Kubota jest liderem w grupie producentów maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych. Kubota produkuje też miejskie systemy filtracji wody i nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe, obudowy oraz podziemne zawory wielkogabarytowe. 
 
Źródło i foto: materiały Grupy Kubota

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x