wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

JOSKIN Pendislide Pro – jakość gwarantowana od 2017 r

spot_img

Gnojowica jest naturalnym zasobem bogatym w składniki odżywcze dla użytków zielonych oraz pól uprawnych. Prawidłowe rozprowadzenie zapewnia uprawom optymalne korzyści z gnojowicy. JOSKIN, jako wyspecjalizowany producent, oferuje różne narzędzia do tego celu. Jednym z nich jest rampa z płozami, Pendislide Pro, która może być stosowana zarówno na użytkach zielonych, jak i młodych uprawach (zbożowych). Została ona zaprezentowana prasie i szerokiej publiczności w 2017 roku i od tego czasu w wielu krajach stała się popularnym sprzętem do rozlewania gnojowicy.

Praca w każdych warunkach

Model JOSKIN Pendislide Pro jest dostępny w czterech wersjach. Do wyboru są szerokości robocze od 12 do 18 metrów, a odstępy między elementami wynoszą 25 cm. Każdy element składa się ze sprężystej listwy o szerokości 70 mm, na której zamontowana jest płoza z Ertalonu. Służy ona do stworzenia niewielkiej bruzdy w glebie oraz w ograniczonym stopniu zgniata trawę i zapewnia prawidłowe rozprowadzanie gnojowicy na ziemi wśród upraw. Pozwala to zminimalizować zanieczyszczenie roślin. Do pracy na obszarach o kamienistej glebie, płozy z Ertalonu można zastąpić opcjonalnym modelem odlewanym ze stali. Elementy ustawione są pod kątem 45° do podłoża i dzięki temu rampa może osiągnąć prędkość roboczą od 8 do 10 km/godz. Ugięcie listew kompensuje niewielkie nierówności na łące lub polu, zapewniając tym samym równomierny rozlew. Obydwa ramiona rampy JOSKIN Pendislide Pro mogą poruszać się niezależnie od siebie, dostosowując się do jeszcze większych różnic ukształtowania terenu. By odbywało się to prawidłowo, krańcowe odcinki rampy są podparte, lewym i prawym kołem kopiującym. Dzięki wahadłowemu systemowi wbudowanemu w ramę, osprzęt doskonale dopasowuje się do nierówności podłoża, nawet podłużnych. Ponadto płozy mogą obniżyć się o 250 mm, natomiast w górę można je podnosić bez ograniczeń. Wszystko to sprawia, że rampa JOSKIN Pendislide Pro idealnie nadaje się do płaskich obszarów, ale również jest niezwykle praktyczna na terenie pagórkowatym. Nacisk listew jest standardowo ustawiony między 7 a 9 kg. Natomiast w razie potrzeby, można go zwiększyć lub zmniejszyć za pomocą kół kopiujących.

Płozy z Ertanolu. Foto.Joskin

Trwałość i niezawodność Pendislide Pro

Elementy modelu Pendislide Pro są zamontowane na solidnej i lekkiej ocynkowanej ramie wykonanej ze stalowych profilowanych rur. Dzięki zastosowaniu przemysłowych przegubów kulowych przy ramie uzyskano jej bardzo dużą wytrzymałość. Gwarantuje to tym elementom trwałość przy ograniczonej konserwacji. Tradycyjny 4-punktowy podnośnik hydrauliczny przy większości wozów jest niepotrzebny, jeśli średnica koła wynosi 1675 mm lub mniej. Cztery siłowniki osprzętu umożliwiają podnoszenie lub opuszczanie połówek ramy (a tym samym elementów rozlewających) podczas pracy, a także uruchomienie systemu przeciw wyciekaniu Twist i uniesienie rampy nad błotnikami do transportu lub opuszczenie jej do nawożenia. Każda połowa ramy wyposażona jest w rozdzielacz Scalper. Te pionowe rozdzielacze zapewniają, że gnojowica równomiernie spływa do płóz. Ograniczają one także odległość do wyjścia przy płozach. W ten sposób już na początku rozdzielania gnojowicy do poszczególnych wyjść, różnica dawek między nimi jest ograniczona do minimum. Rozdzielacze Scalper mają zwartą budowę, a boczne pokrywy z otwieraniem szybkim umożliwiają szybką i łatwą konserwację. Wyposażone są również w zbierak kamieni, który zatrzymuje kamienie i inne twarde przedmioty, co zapobiega uszkodzeniu węży. Bezpieczne przechowywanie rampy Pendislide Pro zapewniają podpory, które zintegrowane są z ramą.  Prosta, a zarazem trwała konstrukcja modelu JOSKIN Pendislide Pro oraz jego uniwersalne zastosowanie sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do intensywnego użytkowania dla usługodawców rolnych lub dużych gospodarstw mlecznych. Precyzyjne rozprowadzenie gnojowicy i duże szerokości robocze zapewniają optymalne i efektywne rozprowadzenie nawozów i ich składników odżywczych z dużą korzyścią dla upraw.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x