wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

DEUTZ-FAHR – rolnictwo precyzyjne

spot_img

Koncern SDF – właściciel marki DEUTZ-FAHR, jako firma rodzinna z tradycjami i ponad 100-letnią obecnością w branży rolniczej, zauważa dużą odpowiedzialność i potrzebę stałego kontaktu ze swoimi klientami. Pakiet produktów określany mianem Smart Farming Systems to doskonałe narzędzie do osiągnięcia celów zrównoważonego rolnictwa z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nowe rozwiązania dają swobodę decydowania o możliwie najlepszym wykorzystaniu zasobów jakimi rolnicy dysponują w swoich gospodarstwach. Dają także możliwość swobodnej analizy danych i na tej bazie podejmowania trafnych decyzji strategicznych z punktu widzenia funkcjonowania gospodarstwa.

Nowy iMonitor3 to zaawansowane centrum sterowania funkcjami ciągnika i maszyny. Umożliwia regulację funkcji ciągnika, wykorzystanie systemu automatycznego prowadzenia, obsługę maszyny poprzez ISOBUS, zarządzanie danymi prowadzonych zadań. Kluczową cechą jest to, że wszystkie funkcje sterowane są z poziomu wspólnego terminala. Monitor to łącznik pomiędzy ciągnikiem, maszyną, operatorem w kabinie i personelem w biurze. Zaletą jest możliwość wykorzystania pomocy zdalnej poprzez sieć Internet. Dostępne są dwie wersje monitora: z ekranem dotykowym o przekątnej 12 cali (największa konsola dostępna obecnie na rynku) lub z ekranem dotykowym o przekątnej 8 cali.

Układy automatycznego sterowania stają się co raz częściej elementem wyposażenia standardowego najbardziej zaawansowanych ciągników. Zalety ze stosowania tego rodzaju rozwiązań są oczywiste: oszczędności w ilości środków produkcji, zredukowane koszty eksploatacji sprzętu, większa wydajność i zdecydowanie wyższy komfort użytkowania. Użytkownik może polegać na precyzji systemu nawet w ciężkich warunkach terenowych i w pracy w nocy. Każdy kto już pracował z systemami rolnictwa precyzyjnego nie wyobraża sobie możliwości wykonywania pracy bez nich. Systemy rolnictwa precyzyjnego bazują na wykorzystaniu sygnału satelitarnego. Odbiorniki DEUTZ-FAHR używają wszystkich dostępnych sygnałów z satelit oferując trzy różne poziomy dokładności wskazań w zależności od korekty oraz modelu odbiornika. Każdy może wybrać system spełniający najlepiej jego potrzeby.

Prowadzenie dużego gospodarstwa wymaga podejmowania wielu złożonych decyzji. DEUTZ-FAHR dla zwiększenia optymalizacji podejmowanych działań oferuje nowe systemy, pozwalające na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów prowadzonych prac. Systemy telematyczne SDF pozwalają na bycie w kontakcie ze sprzętem w każdej chwili. Stały dostęp do danych pozwala na wykorzystanie najlepszych parametrów pracy maszyn. Administrator obsługujący flotę maszyn może uprościć ich działanie, może przyspieszyć wykonywanie prac. System pracuje w oparciu o wykorzystanie otwartych formatów plików, dzięki temu komunikacja jest możliwa między różnego rodzaju maszynami. Wykorzystując pliki w formacie ISO-XML, możliwa jest komunikacja z maszynami zagregowanymi z ciągnikiem, które pochodzą od wielu producentów. Zapewnia to transfer zarówno pomiędzy administratorem w biurze i ciągnikiem ale także pomiędzy samymi maszynami i ciągnikiem. Każdy z rolników może decydować jakie oprogramowanie najlepiej sprawdza się w jego gospodarstwie. Pliki w otwartym formacie mogą być z łatwością importowane i obsługiwane przez szereg ogólnodostępnych aplikacji.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x