wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Statek handlowy zderzył się z miną u wybrzeży Rumunii na Morzu Czarnym?

spot_img

Rankiem 20 września na statku, który znajdował się na Morzu Czarnym w pobliżu portu Sulina (25 mil od brzegu), doszło do eksplozji – poinformowała rumuńska agencja Agerpres.

Według Dana Ichima, głównego kapitana dowództwa strefowego rumuńskiego portu Tulcza, wszystkich 12 członków załogi statku towarowego pływającego pod banderą Togo zostało ewakuowanych do portu Sulina i przechodzi badania lekarskie.

Według wstępnych informacji do wybuchu doszło w maszynowni statku. Załoga stwierdziła, że według nich statek uderzył w minę, jednak władze rumuńskie nie potwierdziły jeszcze przyczyny eksplozji.

Zdarzenie przypomina o toczącej się wojnie i może przyczynić się do dalszego wzrostu kosztów ubezpieczenia żeglugi w tym rejonie.

Źródło: UkrAgroconsult, APK INform

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x