wtorek, 27 lutego, 2024

Środa zimna i z przelotnymi opadami deszczu [POGODA]

spot_img

Noc z wtorku na środę w niemal całym kraju pogodna i bez opadów. Więcej chmur pojawi się nad ranem na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, wybrzeżu i zachodzie Dolnego Śląska gdzie lekko popada do 0-3 mm. Temperatura spadnie do 7-9 stopni na południu i wschodzie, 10 w centrum i 11-14 stopni na zachodzie i północy.

Przed południem chmury z lokalnymi, niewielkimi opadami dotrą do Wielkopolski, Kaszub, Opolszczyzny. Po południu te opady zanikną a w ich miejsce pojawią się przelotne opady deszczu. Na południu i wschodzie będą one słabe. Na zachodzie miejscami umiarkowane. Największa szansa na opady wystąpi na wybrzeżu oraz w pasie od Szczecina po Piłę, Grudziądz, Olsztyn, Suwałki- być może późnym popołudniem powstanie tutaj struktura liniowa z wiatrem do 80 km/h- i krótkim kilkuminutowym nawalnym opadem deszczu.

Temperatura podskoczy do maksymalnie 17 stopnio na północy, południu i w centrum, 18 stopni na wschodzie i 19 stopni na Ziemi Lubuskiej oraz Podkarpaciu. Po opadach spadek temperatury do 13/16 stopni.

W środę pogoda pozwoli na koszenie jęczmieni od okolic Terespola, Włodawy po Radom, Skierniewice, Łowicz- ale osobiście bym odradzał.

W czwartek i piątek pogoda będzie zdecydowanie lepsza w centrum i na wschodzie kraju- będzie wiele godzin z zupełnie bezchmurnym niebem i niższą niż jutro wilgotnością powietrza.

Łukasz Sieligowski 

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników