czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Spłonął duży stóg w Gaju

spot_img

Niestety okazji do spokojnego świętowania Trzech Króli nie mieli mieszkańcy miejscowości Gaj w powiecie śremskim. Stało się tak za sprawą pożaru balotów słomy. Zgłoszenie o tym zdarzeniu, do Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, dotarło około godziny 1 w nocy. Gdy straż dotarła na miejsce ogniem objętych było już 20 balotów słomy.

Walka z pożarem trwała blisko 4 godziny. W akcji uczestniczyły min. zastępy strażaków z: Jednostki  Ratowniczo Gaśniczej w Śremie i Ochotniczej Straży Pożarnej w składzie Krajowej Służby Ratowniczo Gaśniczej Pysząca. Strażacy musieli oddzielić płonące baloty  od reszty stogu. Pożarnicy wykonali  przecinkę. Zajęli się też  przegarnianiem i przelewaniem pogorzeliska. Na szczęście nikt fizycznie nie ucierpiał.
Niepokojące jest jednak to, że podobnych pożarów w Gaju było więcej. Ostatni pożar w tym miejscu odnotowano także w ubiegłym tygodniu.


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: OSP.PL

Kolejny pożar stogu

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników