sobota, 23 października, 2021
spot_img

Spłonął duży stóg w Gaju

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Niestety okazji do spokojnego świętowania Trzech Króli nie mieli mieszkańcy miejscowości Gaj w powiecie śremskim. Stało się tak za sprawą pożaru balotów słomy. Zgłoszenie o tym zdarzeniu, do Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, dotarło około godziny 1 w nocy. Gdy straż dotarła na miejsce ogniem objętych było już 20 balotów słomy.

Walka z pożarem trwała blisko 4 godziny. W akcji uczestniczyły min. zastępy strażaków z: Jednostki  Ratowniczo Gaśniczej w Śremie i Ochotniczej Straży Pożarnej w składzie Krajowej Służby Ratowniczo Gaśniczej Pysząca. Strażacy musieli oddzielić płonące baloty  od reszty stogu. Pożarnicy wykonali  przecinkę. Zajęli się też  przegarnianiem i przelewaniem pogorzeliska. Na szczęście nikt fizycznie nie ucierpiał.
Niepokojące jest jednak to, że podobnych pożarów w Gaju było więcej. Ostatni pożar w tym miejscu odnotowano także w ubiegłym tygodniu.


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: OSP.PL

Kolejny pożar stogu

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły