piątek, 22 października, 2021
spot_img

Specustawa ASF już dzisiaj w senackiej Komisji

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Dzisiaj Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Senatu Rzeczypospolitej zajmie się szeroko ostatnio omawianym projektem tzw. specustawy o zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń (ASF). Po dzisiejszym posiedzeniu senackiej komisji, zgodnie z planem Senat RP podejmie ten ważny temat podczas sesji izby w dniach 15-17 stycznia 2020 roku.

O przyjęcie projektu w senackiej komisji i w izbie wyższej parlamentu bez poprawek zaapelowali: przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus i Jerzy Chróścikowski przewodniczący senackiej KRiRW. Istotnym argumentem przytaczanym przez polityków jest potrzeba podjęcia szybkich działań, które związane są z koniecznością zmian prawnych. Ważna jest też wola środowisk rolniczych.

Przypomnijmy: projekt ustawy zakłada m.in. nałożenie nowych obowiązków na myśliwych, zakaz blokowania polowań oraz odstrzał sanitarny dzikich zwierząt m.in. przez policjantów, żołnierzy i strażaków. Pod koniec ubiegłego roku, w szybkim tempie, projekt ustawy został  przyjęty przez sejmowe komisje i izbę niższą parlamentu.
O dalszym przebiegu wydarzeń poinformujemy.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: Senat RP, PAP
Fot: Pixabay 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły