środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Specustawa ASF już dzisiaj w senackiej Komisji

spot_img

Dzisiaj Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Senatu Rzeczypospolitej zajmie się szeroko ostatnio omawianym projektem tzw. specustawy o zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń (ASF). Po dzisiejszym posiedzeniu senackiej komisji, zgodnie z planem Senat RP podejmie ten ważny temat podczas sesji izby w dniach 15-17 stycznia 2020 roku.

O przyjęcie projektu w senackiej komisji i w izbie wyższej parlamentu bez poprawek zaapelowali: przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus i Jerzy Chróścikowski przewodniczący senackiej KRiRW. Istotnym argumentem przytaczanym przez polityków jest potrzeba podjęcia szybkich działań, które związane są z koniecznością zmian prawnych. Ważna jest też wola środowisk rolniczych.

Przypomnijmy: projekt ustawy zakłada m.in. nałożenie nowych obowiązków na myśliwych, zakaz blokowania polowań oraz odstrzał sanitarny dzikich zwierząt m.in. przez policjantów, żołnierzy i strażaków. Pod koniec ubiegłego roku, w szybkim tempie, projekt ustawy został  przyjęty przez sejmowe komisje i izbę niższą parlamentu.
O dalszym przebiegu wydarzeń poinformujemy.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: Senat RP, PAP
Fot: Pixabay 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników