sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

To nie ptasia grypa zabiła 2 tys. kaczek w Wielkopolsce

spot_img

Ponad dwa tysiące pięciotygodniowych rzeźnych kaczek typu pekin padło na fermie w wielkopolskim Zamościu w gm. Sieroszewice. – Nie stwierdzono ptasiej grypy na fermie kaczek w wielkopolskim Zamościu – przekazał w środę wyniki badania Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wlkp. Dariusz Hyhs. Szef powiatowej weterynarii zawiadomił policję o podejrzeniu zagłodzenia stada.

– Zawiadomiłem policję w Ostrowie Wlkp. o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez ich zagłodzenie – przekazał w środę Hyhs.

Sprawa ujrzała światło dzienne, kiedy hodowca kaczek z Zamościa w pow. ostrowskim poinformował służby weterynaryjne o tym, że na jego fermie padło ponad dwa tysiące pięciotygodniowych rzeźnych kaczek typu pekin.

 

To jednak nie ptasia grypa

Powiatowe służby weterynaryjne pobrały próby, które wysłano do Instytutu Weterynarii w Puławach.

– Badanie potwierdziło, że kaczki nie zostały zarażone wirusem ptasiej grypy – powiedział Dariusz Hyhs.

Dlatego o zdarzeniu zawiadomiono policję w Ostrowie Wlkp. – Podejrzewamy hodowcę o znęcanie się nad zwierzętami poprzez ich zagłodzenie – powiedział lekarz weterynarii.

Przypominamy, że 31 grudnia ubiegłego roku ptasią grypą zostało zarażonych 65 tysięcy kur niosek w miejscowości Topola Osiedle, oddalonej od Zamościa 35 km. Wszystkie ptaki i jaja zostały zutylizowane.

źródło: polsatnews.pl
fot. pixabay

Wykryto ognisko ptasiej grypy na Lubelszczyźnie

Ptasia grypa – kolejne zakazy dla polskiego drobiu

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników