poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Jan Białkowski podsekretarzem stanu?

spot_img

Wiele wskazuje na to, że nadchodzi kolejna personalna zmiana w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Już wkrótce ze stanowiska Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odejdzie Rafał Romanowski. Miejsce to zająć ma Jan Białkowski, dotychczasowy Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Rafał Romanowski odchodzi na własną prośbę, z przyczyn osobistych, z perspektywą realizacji innych życiowych planów.

Weryfikacja kandydata

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi złożył już w tej sprawie wniosek do Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Mateusza Morawieckiego. Obecnie trwają  procedury weryfikacyjne i sprawdzające dotyczące kandydatury Jana  Białkowskiego. Wcześniej kandydat na stanowisko Podsekretarza Stanu w resorcie rolnictwa był Zastępcą Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Dyrektorem Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie. Jest też członkiem NSZZ RI „Solidarność.
O postępach w sprawie informować będziemy na bieżąco.


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: MRiRW

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników