poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Trochę opadów przed kolejną bardzo długą przerwą [POGODA]

spot_img

Przed nami trochę opadów przed kolejną bardzo długą przerwą.

W pierwszej części nocy słabe opady deszczu do 3 mm występować będą od Dolnego Śląska po Łódzkie, Mazowsze, Kujawy, Podlasie, Lubelszczyznę. W drugiej części nocy w centrum opady zanikną a w zamian rozpada się na południu kraju. W Bieszczadach i na Podhalu popada mokry śnieg i marznąca mżawka. Marznąca mżawka możliwa także od Chełmu po Zamość, Rzeszów.

Temperatura o poranku wyniesie od -1 stopnia w Bieszczadach, 0 st na Roztoczu i Podkarpaciu, +2/3 stopnie na wschodzie i południu, +4 stopnie w centrum, do aż +8/9 stopni wzdłuż Odry i na wybrzeżu.

Wiatr słaby i umiarkowany. Lokalnie na Kaszubach dzięki osłabieniu wiatru nad ranem pojawią się zamglenia.

W ciągu dnia na południu i w centrum możliwe będą przejaśnienia i bez opadów. Sucho ale raczej pochmurno na wschodzie kraju. Na zachodzie do południa możliwe przejaśnienia. Po południu pochmurno na całym zachodzie i północy a w godzinach wieczornych zacznie padać niewielki deszcz do 3 mm.

Temperatura wyniesie od około +2 stopni na Podkarpaciu, +4 na wschodzie, 6 w centrum i na południu do 8-10 stopni od Pomorza Zachodniego po Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk.

Wiatr pozostanie umiarkowany, jedynie w rejonie Krakowa słaby.

W kolejnych dniach utrzyma się wiosenna pogoda na zachodzie i północy kraju, oraz przedzimowa na wschodzie.

 

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników