czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Silny wiatr nadal się utrzyma [POGODA]

spot_img

Po poniedziałkowych wichurach, jutro nadal mocniej powieje ale już bez szkód.

Do północy opady deszczu pojawia się jeszcze na wschodzie kraju. Przewidywana suma opadów sięgnie 5 milimetrów. Na pozostałym obszarze dużo pogodnego nieba. Temperatura spadnie nad ranem do +8/+11 stopni. Cieplej do +12/+13 stopni na południowym wschodzie, oraz chłodniej na poziomie +5/+7 stopni od okolic Radomska po Opole, Zakopane.

Wtorek przyniesie dużo mniej opadów, a w centrum oraz na wschodzie i południu niemal wszędzie od rana do nocy sucho i sporo słońca. Przelotne opady deszczu od godzin południowych pojawią się na zachodzie i północy kraju. Popada na około 10-20% tych obszarów w ilości 2-6 milimetrów. Jutro znów powieje wiatr halny, i tylko tam będzie niszczący. Dzięki halnemu na południu kraju temperatura podskoczy do +22 stopni. W centrum i na wschodzie około +17/+19 stopni. Na zachodzie około +16 stopni. Najchłodniej na północy +14/+15 stopni. Wieczór i noc w centrum oraz na południu i wschodzie będzie bardzo ciepła, ponieważ temperatura nie spadnie poniżej +15 stopni, a na południu, pod górami nawet +19/+20 stopni.

Tekst: Łukasz Sieligowski
Mapa: pogodynka.pl

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników