piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Konfliktu w PZHBiPM ciąg dalszy

spot_img

W Podlaskim Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PZHBiPM) od początku roku toczy się konflikt rzucając cień na stabilność i jedność organizacji. W centrum sporu stoją prezes Stanisław Żochowski oraz Karol Faszczewski i Tomasz Cieślik. Jak tłumaczy PZHBiPM ambicje polityczne kierujące działaniami tych ostatnich skutkują nieoficjalnymi spotkaniami i próbą przejęcia kontroli związkiem.

Walka o władzę w PZHBiPM

W wyroku pierwszej instancji z 8 maja, sąd postanowił wstrzymać decyzję o odwołaniu Stanisława Żochowskiego. Próba wprowadzenia zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) również została zablokowana. Jak poinformowało PZHBiPM pomimo tych orzeczeń, strony konliktu wniosły zażalenia. Z informacji przekazanych przez PZHBiPM wynika, że postanowienie z 2 sierpnia 2023 roku sądu zabezpieczające zawiesiło wykonanie uchwał odwołujących Żochowskiego i mianujących Cieślika na stanowisko prezesa.

źródło: PZHBiPM

Sprostowanie

W artykule z dnia 21 sierpnia 2023r. w magazynie rolniczym Agro Profil – wydanie internetowe -zawarte zostały nieprawdziwe lub nieścisłe informacje. 

  • nieprawdą jest, że Karol Faszczewski i Tomasz Cieślik są buntownikami. 
  • nieprawdą jest aby Tomasz Cieślik i Karol Faszczewski kierowali się ambicjami politycznymi. 
  • nieprawdą jest aby w dniu 8 maja 2023.r Sąd wydał wyrok. W rzeczywistości Sąd wydał postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia na czas do zakończenia postępowania. 
  • nieprawdą jest aby sąd potwierdził, że Stanisław Zochowski pozostaje prezes PZHBIPM. Sąd wydał postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia w postaci wstrzymania wykonania uchwały. 
  • nieprawdą jest, aby Tomasz Cieślik i Karol Faszczewski stosowali kontrowersyjne praktyki wpływające negatywnie na wizerunek organizacji i szkodzące uczciwym hodowcom. W rzeczywistości Redakcja nie zna przypadków stosowania takich praktyk przez te osoby, 
  • nieprawdą jest aby Karol Faszczewski nie był członkiem PZHBIPM. Karol Faszczewski jest członkiem PZHBIPM w wyniku ustalenia jego członkostwa w tym związku przez Sąd Okręgowy w Białymstoku wyrokiem z dnia 22 październik 2019r sygn IC 267/19 
  • nieprawdą jest, że „praktyki podejmowane przez Faszczewskiego i Cieślika podważają stabilność związku”. W rzeczywistości Redakcja nie zna przypadków aby działania Tomasza Cieślika i Karola Faszczewskiego podważały stabilność związku. 

Za wprowadzenie w błąd Czytelników redakcja przeprasza.

źródło: PZHBiPM

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x